• 17 kwietnia 2024

Sprzątanie nie należy do przyjemnych obowiązków, dlatego większość z nas chce, aby ten proces był jak najbardziej wygodny i szybki. Pozbądź się irytującego starego mopa i wiadra. Mopy parowe doskonale nadają się do czyszczenia podłóg z twardego drewna, marmuru, linoleum i laminatu.

Do jakich podłóg mop parowy

Mop parowy może ci służyć do czyszczenia:

• Płytek podłogowych.

• Prania dywanów, tapicerki, materacy (ze specjalną dyszą).

• Dezynfekcji skażonych powierzchni.

• Rozpuszczania uporczywych zabrudzeń (na przykład zaschniętych);

Mop parowy pozwala na dokładne czyszczenie po naprawie (para rozpuszcza brud, który jest łatwiejszy do usunięcia). Nadaje się do czyszczenia toalet, usuwania zabrudzeń ze sprzętu AGD - płyty kuchennej, piekarnika (wymagane są specjalne dysze myjące). Pozwala na zapobiegawcze odkażanie powierzchni z bakterii i drobnoustrojów.

Czy mop parowy czyści fugi

Czyszczenie parą fug to skuteczna metoda przywracania im naturalnego koloru przy jednoczesnym usuwaniu nagromadzonego brudu. Za pomocą odpowiednich narzędzi, odrobiny smaru i wody destylowanej możesz wyczyścić i zdezynfekować płytki i fugi. Łatwiejsze jednak będzie użycie mopa parowego.

Podczas gdy płytka jest gładka i stosunkowo łatwa do czyszczenia, fuga, która ją zabezpiecza, jest szorstka i porowata, przez co jest podatna na zatrzymywanie brudu, szumowin mydlanych, a nawet pleśni. Dobrą wiadomością jest to, że para skutecznie usuwa brud i dezynfekuje fugi.

Będziesz potrzebować wolnej przestrzeni do pracy. Usuń wszystkie meble i odkurz podłogę. Wszystkie kosmetyki i narzędzia, jeśli czyścisz prysznic. W przypadku parowania typu backsplash upewnij się, że blat jest wyczyszczony, a wszelkie urządzenia usunięte na bok. Upewnij się, że dzieci i zwierzęta nie przebywają w pomieszczeniu.

Zanim zaczniesz czyścić fugi parą, koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi mopa parowego, aby dowiedzieć się, jak działa i czy potrzebujesz wody destylowanej, czy kranowej. Woda destylowana jest często zalecana do zapobiegania odkładaniu się osadów mineralnych i wapnia. Następnie:

• Usuń brud z powierzchni.

• Przygotuj mop parowy.

• Rozpocznij szorowanie.

• Opłucz obszar.

• Uszczelnij zaprawę (opcjonalnie).

Czy mop parowy nadaje się do mycia paneli

Odkurzacze parowe działają na zasadzie wtłaczania pary na powierzchnię podłogi pod wysokim ciśnieniem - chodzi o to, aby para przesuwała brud i szybko odparowywała. Wystrzeliwanie pary pod wysokim ciśnieniem oznacza, że będziesz wtłaczać wilgoć do spoin podłogi i między warstwy, które ją tworzą. Nawet jeśli wkrótce potem wygląda na to, że jest sucha, ciągłe nawilżanie podłogi może spowodować jej pęcznienie, zwijanie się lub rozwarstwianie, co ostatecznie spowoduje odklejanie się paneli. Mop parowy może uszkodzić gorszej jakości drewno, panele, podłogi laminowane i winylowe. Efekty mogą się różnić w zależności od materiału. Zamiast korzystania z odkurzacza parowego zalecamy jak najczęstsze odkurzanie podłogi i czyszczenie jej raz w tygodniu. Trzymaj się z dala od produktów na bazie wybielaczy. Istnieje wiele produktów przeznaczonych do czyszczenia konkretnego rodzaju podłogi. Specjalistyczne środki czyszczące nie wymagają użycia wody i pozostawiają podłogę lśniącą i nienaruszoną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top