• 22 maja 2024

Nie każdy związek przetrwa upływ czasu. Niektóre pary czują po kilku latach wypalenie, a czasami dochodzi też do zdrady. Jak rozpoznać, że w naszym związku dzieje się coś niedobrego?

Kiedy żona przestaje kochać męża?

Jak rozpoznać, że żona przestała nas darzyć uczuciem? Zwróć uwagę na następujące sygnały:

  • Brak uścisków, dotyku.
  • Brak zazdrości (mimo że występowała wcześniej).
  • Zniknęły czułe przezwiska. Zamiast tego zwraca się do ciebie krótko jakby oficjalnie.
  • Wszystko zaczęło ją irytować: sposób, w jaki mąż je, sposób, w jaki pachnie, sposób, w jaki się śmieje, sposób, w jaki inicjuje uprawianie miłości.

Powinieneś też zwrócić uwagę na tak oczywiste znaki, jak brak pożycia, częste wychodzenie z domu, niechęć do wspólnego spędzania czasu.

Kiedy mąż nie okazuje uczuć?

Kiedy mąż nie okazuje uczuć?

Miłość to trudne uczucie, które należy pielęgnować. Jeśli tego nie zrobisz, związek staje się banalnym nawykiem. Wspólne życie zastępuje rutyna, w której zanikają uczucia. Wiele kobiet, nie zauważa, że mąż stracił nim zainteresowanie. Wręcz nie wie, jak zachowuje się mąż który nie kocha. Tymczasem psychologowie definiują zachowania, które powinny dać nam do myślenia:

  • Mąż przestaje definiować rodzinę jako jedną całość. Jeśli w rodzinie jest dziecko, nie oznacza to, że stracił nim zainteresowanie. Mężczyzna może nadal wychowywać dziecko, ale robi to bez pomocy drugiej połówki. Przestaje rozmawiać o wspólnych sprawach i przyszłości, przestaje przejmować się problemami rodzinnymi.
  • Ma coraz więcej różnych zainteresowań i coraz mniej wspólnych. Ciągle próbuje wyjść z domu, trzyma się z daleka od żony, wyjść gdziekolwiek: na spacer, na polowanie, na siłownię. Wymyśli wiele powodów, aby spędzać jak najmniej czasu z żoną i spędzać go w jakimkolwiek innym towarzystwie lub sam na sam ze sobą. To znak, że przestał kochać.
  • To jak zachowuje się mąż, który nie kocha, zależy od jego charakteru, ale w większości przypadków w momencie, gdy małżonek nie jest już zainteresowany własną żoną, staje się bardziej drażliwy. Pojawia się krytyka, gotowy jest wytykać jej mankamenty, wdawać się w polemiki i dąży do konfliktu, nawet w obecności obcych osób. Jest też druga klasa mężczyzn, którzy wręcz przeciwnie, uciekają się do metody całkowitego ignorowania partnerki. Po prostu przestają komunikować się ze swoją drugą połówką i zanurzają się w swoim świecie.

Jak poznać, że mąż zakochał się w innej?

Nie trzeba przyłapywać osoby na zdradzie - istnieją znaki potwierdzające, że ma on inną kobietę na boku. Np. mąż po długim okresie niedbania o swój wygląd nagle zaczął dbać o siebie i swoją garderobę - pogniecione i zwietrzałe T-shirty wymienił na czyste, starannie wyprasowane koszule, buty wypolerowane na połysk i perfumy.

Znasz żart o ciągłym bólu głowy żony przed snem? Nie tylko kobieta może mieć ból głowy, „zachorować”, mężczyzna może też mieć „bóle głowy”: zmęczenie, problemy w pracy, rodzice są chorzy, musi jechać do przyjaciela, dokończyć projekt, dokończyć raport lub plan.

Zwróć uwagę na telefon. Zdradzający mąż nie rozstaje się z nim i czasami z kimś pisze, idzie do innego pokoju porozmawiać, chowa ekran, przyciemniając ekran telefonu. Rejestruje kontakt innej kobiety pod nazwiskiem lub pseudonimem mężczyzny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top