• 17 czerwca 2024

Trampki Converse zyskały uznanie milionów klientów na całym świecie. Jak sprawdzić ich autentyczność i nie dać się nabrać na zakup podróbki?

Po czym poznać że Conversy są oryginalne

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Conversy są oryginalne, najprostszym sposobem jest weryfikacja kodu kreskowego. Sprawdź kod na stronie internetowej: www.upcitemdb.com. Ten składa się z 12 cyfr i jest zapisany na pudełku. Jeśli trampki są oryginalne, pojawi się potwierdzenie.

Oprócz tego wszystkie buty Converse muszą być w oryginalnych pudełkach. Informacje na pudełku muszą być zgodne z informacjami na samych tenisówkach. Cena jest kolejnym wyróżnikiem, po którym poznamy oryginalne Converse. Damskie buty tego typu nie mogą kosztować mniej niż 250 – 300 złotych.

Może się to wydawać dziwne, ale długość wkładki jest jednym z prostszych sposobów, aby poznać czy przed nami są oryginalne Converse. Damskie, jak i męskie buty mają wkładkę podaną w centymetrach (CM), a nie w milimetrach (MM). Każda para musi mieć swój unikalny kod, który zlokalizowany jest na języku. Należy pamiętać, że kody te można znaleźć również w droższych podróbkach, dlatego ta funkcja nie daje 100% gwarancji oryginalności. Dziś buty Converse są produkowane w 4 krajach, są to: Chiny, Wietnam, Indie i Indonezja. Jeśli na tenisówkach jest wskazany inny kraj, jest to prawdopodobnie podróbka. Ze względu na wysokiej jakości gumową podeszwę oryginalne trampki Converse (z grubą podeszwą) są dość ciężkie. Jeśli czujesz, że sneakersy są za lekkie, to mogą to być podróbki.

Tanie, kiepskiej jakości podróbki można rozpoznać po ich wyglądzie. Jeśli buty są lekkie, napisy są krzywe, obuwie ma nierówne szwy, bardzo miękki tył, jest wiele śladów kleju, a także zewnętrzne różnice w stosunku do sneakersów prezentowanych na oficjalnej stronie internetowej, to w 99% przypadków jest to podróbka.

Jak dobrać rozmiar Conversów

Jak prawidłowo przymierzyć buty Converse. Damskie i męskie obuwie warto przymierzać w cienkich skarpetkach. Następnie:

• Oprzyj piętę o ścianę. Jeśli ściana jest z listwą przypodłogową, użyj innej pionowej powierzchni, takiej jak drzwi lub ściana szafki.

• Umieść dowolne pudełko lub inny przedmiot z pionowymi ścianami przed palcami stóp. Na przykład karton mleka, paczka papierosów. Palce powinny lekko dotykać pudełka.

• Delikatnie zdejmij stopę i zmierz minimalną odległość między ścianą a pudełkiem.

• Zwykle jedna ze stóp jest nieco większa od drugiej, więc zmierz obie stopy i wybierz największy rozmiar.

• Wynik pomiaru zaokrąglij w górę do liczby całkowitej „0” lub „5” (np.: 22,1 cm zaokrąglij do 22,5, 30,8 cm zaokrąglij do 31).

• To jest twój rozmiar buta converse w centymetrach.

Znajdź ten rozmiar na karcie produktu i zamów buty Converse. Damskie i męskie buty zawsze mają rozmiar podany w centymetrach.

Gdzie można kupić oryginalne Converse

Buty Converse, można kupić w firmowych sklepach lub markowych sklepach internetowych czy stacjonarnych. Staraj się nie kupować butów z podejrzanych źródeł lub na bazarze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top