• 17 czerwca 2024

Przyszła mama powinna wcześniej przygotować się na wyjazd do szpitala. Ponieważ poród może rozpocząć się wcześniej, musisz wstępnie spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Co warto ze sobą zabrać do szpitala?

W czym najwygodniej rodzić

Przede wszystkim będziesz potrzebować standardowego zestawu - dokumentów, ładowarki, wody do picia co najmniej pół litra, pieniędzy, bandaży elastycznych na nogi i artykułów higieny osobistej. Do szpitala należy zabrać ze sobą tylko przydatne rzeczy. Pomyśl z wyprzedzeniem, co jeszcze przyda ci się w oddziale przedporodowym i włóż to wszystko do osobnej torby. Musisz też zdecydować z wyprzedzeniem, w czym będziesz rodzić. Idealnie nadaje się do tego koszula do porodu.

Latem możesz założyć T-shirt i legginsy. Na zimną porę roku odpowiednie są spodnie dresowe i bluzy z kapturem. Odzież nie powinna krępować ruchów. Rejestracja w szpitalu położniczym może zająć kilka godzin, dlatego lepiej pomyśleć o swoim komforcie na ten czas z wyprzedzeniem. Decydując, co zabrać ze sobą do szpitala, przejrzyj listę kilka razy przed wyjściem, aby upewnić się, że o niczym nie zapomniałaś. Lepiej zabrać ze sobą coś, co nie będzie przydatne, niż uświadomić sobie, że czegoś brakuje.

Koszula do porodu przyda ci się już na sali, ale wcześniej musisz być w coś ubrana. Optymalnym wyborem jest koszula nocna. Ta powinna być luźna. Lepiej zabrać ze sobą 3-4 sztuki, ponieważ w szpitalu nie będzie możliwości prania rzeczy, a mogą one szybko się zabrudzić, na przykład mlekiem lub mieszanką dla niemowląt. Wybierz koszule nocne, w których króluje bawełna. Takie koszule dobrze się rozciągają i ładnie układają się na sylwetce, która bardzo szybko zmienia się po urodzeniu dziecka. Najlepszym wyborem są podwijane koszule nocne. Będą wygodne do karmienia dziecka piersią, nie tylko w szpitalu, ale także w domu. Koniecznie zabierz ze sobą jedną ciepłą koszulę nocną.

Czy trzeba mieć koszule do porodu

W sensie formalnym, koszula do porodu nie jest oczywiście wymagana. Jednak ten rodzaj ubioru jest najwygodniejszy, kiedy przyjdzie ci rodzić dziecko. Koszula do porodu jest wygodna i podczas samego porodu, jak i potem kiedy przyjdzie ci spędzić jeszcze kilka dni na oddziale położniczym. Możesz też zabrać ze sobą koszulę nocną. Koszula nocna i dopasowany do niej szlafrok będą wyglądać bardzo uroczo i jednocześnie stylowo. Możesz wybrać modele zbliżone do szlafroków lub koronkowe kobiece.

Jeśli jednak wybierzesz zaprojektowaną koszulę do porodu, to może to być luźna i bardzo wygodna koszula nocna z koronką dla kobiet w ciąży w komplecie ze szlafrokiem lub np. koronkowy komplet ciążowy i do karmienia składający się z koszuli i szlafroka.

Pakując rzeczy do szpitala, nie zapomnij biustonosza! W ostatnich dniach, a nawet tygodniach przed porodem zaleca się codzienne stosowanie specjalnego biustonosza dla kobiet w ciąży. Dzięki temu piersi zachowają swój kształt. Specyfika produkcji biustonosza dla kobiet w ciąży zapewnia jego wyjątkową miękkość i wygodę. Naturalne materiały są przyjemne dla ciała, przewiewne i doskonale wchłaniają wilgoć.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top