• 17 czerwca 2024

Powszechnie uważa się, że przystojny mężczyzna odznacza się kilkoma charakterystycznymi cechami, które sprawiają, że uchodzi właśnie za przysłowiowego "przystojniaka". Wśród nich wymienia się przede wszystkim przyjemną twarz o męskich i mocnych rysach, sportową sylwetkę, czarujący uśmiech i to znane wszystkim kobietom "coś". I tutaj pojawia się jedno z podstawowych pytań, które nurtuje niemal każdego pana - czy przystojny mężczyzna musi być wysoki? Okazuje się, że dla wielu kobiet wzrost jest bardzo istotnym kryterium określania przystojności mężczyzn. Nie ulega wątpliwości, iż według tych badań mężczyzna powinien przede wszystkim być wyższy od swojej partnerki. A za najbardziej przystojnych mężczyzn uważa się tych, których wzrost oscyluje w granicach 180 - 185 centymetrów. Na szczęście kobiety nie zwracają uwagi jedynie na wygląd mężczyzn. Według nich atrakcyjność określa znacznie więcej cech.

Co sprawia, że mężczyzna jest atrakcyjny?

Przystojny mężczyzna charakteryzuje się kilkoma fizycznymi cechami, które sprawiają, że podoba się kobietom i w ich oczach uchodzi za przystojnego. I o ile o gustach raczej się nie dyskutuje, to istnieje kilka cech wyglądu, które można uznać za cechy przystojnego faceta. Ale nie tylko. Okazuje się, że według badania kobiety uważają mężczyzn za atrakcyjnych przede wszystkim wtedy, kiedy wyróżniają się kilkoma podstawowymi cechami charakteru. Wśród nich te najważniejsze to:odwaga, motywacja i siła w realizowaniu swoich celów (według kobiet mężczyźni wiedzący czego chcą i dążący do tego są bardzo seksowni)otwartość i umiejętność wyrażania swoich uczuć (atrakcyjny mężczyzna nie tylko rozumie potrzeby partnerki, ale potrafi też mówić  o własnych potrzebach) szarmanckość (każdy atrakcyjny mężczyzna powinien charakteryzować się dobrymi manierami) poczucie humoru (faceci uchodzą za atrakcyjnych wtedy, gdy potrafią rozbawić kobietę) dbanie o rodzinę umiejętność dorośnięcia Inne cechy wyznaczające atrakcyjność mężczyzny to współczucie, empatia, delikatność czy umiejętność zawierania kompromisów. Jak widać mało jest tu cech typowo fizycznych, a zdecydowanie przodują te charakterologiczne. Jednak atrakcyjny i przystojny mężczyzna powinien być także czysty, zadbany i dobrze ubrany. Zatem atrakcyjność mężczyzny nie odznacza się ładną twarzą czy wysokim wzrostem, ale przede wszystkim cechami charakteru, elegancją, higieną osobistą i umiejętnością dobrania ubrań.To właśnie takich mężczyzn kobiety uznają za atrakcyjnych.

Jak sprawdzić czy jest się atrakcyjnym?

Każda osoba chce być atrakcyjna dla płci przeciwnej. Jednak w wielu sytuacjach sami nie jesteśmy pewni, czy właśnie tacy jesteśmy. Na szczęście istnieje kilka subtelnych sygnałów, które w większości przypadków świadczą o tym, że jest się atrakcyjnym. Te najważniejsze to:zachwycony wzrok ludzi, którym dana osoba jest obrzucanaflirtowanie (często niezobowiązujące)zapraszanie na różnego rodzaju spotkania (w tym randki)chęć przebywania w czyimś towarzystwiewiększa pobłażliwość niż w stosunku do innych osóbDodatkowo osoby atrakcyjne niemal zawsze są obrzucane komplementami. To jedna z najprostszych metod na dowiedzenie się tego, czy jesteśmy atrakcyjni i podobamy się płci przeciwnej.Bycie atrakcyjnym to bardzo istotna kwestia dla wielu ludzi. Na szczęście oprócz cech typowo fizycznych atrakcyjność to także odpowiedni charakter. Zatem nie tylko wygląd i wzrost świadczy o tym, że dany mężczyzna jest postrzegany jako atrakcyjny. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top