• 22 maja 2024

Dywan to jeden z najbardziej znanych, najprostszych i skutecznych sposobów zabezpieczenia i upiększenia podłogi. Jak wybrać odpowiedni dywan?

Jakie są teraz modne dywany – na co zwrócić uwagę?

Ręcznie robione dywany, naturalne materiały, kolory natury i ziemi wciąż są w modzie. Trendy wystroju wnętrz koncentrują się na tworzeniu spersonalizowanych przestrzeni mieszkalnych, które dają poczucie komfortu. Takie wnętrza poruszają uczucia, wytwarzają pozytywną energię, odzwierciedlają gusta właścicieli. Jakie są teraz modne dywany?

W ciągu ostatnich kilku lat, jeśli chodzi o dekoracje, triumfy święci eklektyzm. Polega na harmonijnym połączeniu kilku stylów, wykorzystaniu mebli i wystroju z różnych epok historycznych. Dywan do salonu jest tu jednym z elementów dekoracyjnych.

We wnętrzach eklektycznych wykorzystywane są płótna wykonane z naturalnych materiałów, a mogą to być zarówno nowoczesne monochromatyczne, jak i modne designerskie dywany w jasnych kolorach, a także klasyczne i vintage. Wszystko zależy od palety kolorów pokoju i twojej wyobraźni. To o czym warto pamiętać, jeśli chodzi o to, jakie są teraz modne dywany, to, że dywan do salonu nie może przeciążać wnętrza jako całości.

Nie mniej popularny jest minimalizm. Ten charakteryzuje się swobodą przestrzenną, obfitym oświetleniem, jasną paletą barw, grą tonów i półtonów. We wnętrzu dominują naturalne materiały o dyskretnych kolorach i odcieniach, funkcjonalne i praktyczne meble. Dywan do salonu powinien spełniać te same wymagania.

Co, zamiast dywanu w salonie położyć?

Jeśli Twój dom urządzony jest w stylu eko lub skand, spójrz na lekkie, naturalne i niedrogie pokrycie z wytrzymałego sznurka jutowego. Taki dywan do salonu nie ma włosia, ponieważ jest wykonany z juty. Surowce są przetwarzane na włókno, które zawiera specjalną substancję - ligninę, która zapewnia wytrzymałość i trwałość produktu. To, co zamiast dywanu w salonie nada się do dekoracji to nadal linoleum. Te jest znacznie tańsze niż płytki, a duży wybór nadruków sprawia, że cieszy się niezwykłą popularnością. Dla tych, którzy postawili sobie za cel ocieplenie mieszkania, warto przyjrzeć się bliżej linoleum na bazie pianki. Ten typ różni się od analogów lepszą izolacją termiczną i pochłanianiem dźwięku.

Jeśli twoje mieszkanie jest w stylu boho i nie wiesz co, zamiast dywanu w salonie położyć, to zdecyduj się na wełniany koc. Narzuty z merynosów to świetna alternatywa dla standardowych dywanów. Szeroki wybór wzorów sprawia, że jest nieodzownym elementem minimalistycznych wnętrz. Inne zalety tej powłoki to naturalność i dobra cena.

Jaki kolor dywanu do szarej sofy będzie pasować?

Jeśli zdecydowałeś się kupić szarą sofę, to dokonałeś dobrego wyboru. Meble tapicerowane w tym kolorze są modne, atrakcyjne, neutralne i pasują niemal do wszystkiego. Kluczowym elementem dekoracji w wielu mieszkaniach jest dywan do salonu, a użytkownicy zastanawiają się często jaki kolor dywanu do szarej sofy będzie najodpowiedniejszy? W tym przypadku obowiązuje prosta zasada. Im prostsza i jaśniejsza faktura sofy, tym wyrazistszy powinien być dywan do salonu. Zatem jeśli chodzi o to, jaki kolor dywanu do szarej sofy będzie pasować, to wystarczy, że zawsze dobierzesz model o dwa, maksymalnie trzy tony ciemniejszy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top