• 27 lutego 2024

Coraz więcej osób stara się w swojej kuchni używać jak najmniej tłuszczu, jeśli Ty także chcesz przygotowywać jak najwięcej potraw bez tłuszczu, urządzeniem, które Ci to ułatwi jest air fryer. Urządzenie to nazywane jest również frytkownicą beztłuszczową, jego zaletą jest to, że można w nim przygotować nie tylko frytki, ale także wiele innych smażonych potraw. Są one o wiele zdrowsze od tych przygotowywanych w tradycyjnym sposób, do tego dzięki temu, że były smażone bez tłuszczu są o wiele mniej kaloryczne.

Czym różni się airfryer od piekarnika?

Air fryer to wielofunkcyjne urządzenie, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób, które chcą być fit. Korzystając z tego urządzenia możesz przygotowywać potrawy w ogóle bez tłuszczu lub tylko z ich niewielkim dodatkiem. Zasada działania tego urządzenia jest w zasadzie taka sama, jak tradycyjnego, klasycznego piekarnika. Różnica polega na tym, że air fryer piecze, grilluje albo smaży potrawy wykorzystując gorące powietrze. Temperatura powietrza, które to urządzenie wykorzystuje jest bardzo wysoka, osiąga nawet dwieście stopni Celsjusza. W beztłuszczowej frytkownicy smażone dania przygotujesz w taki sam sposób, jak na patelni.

Czy Airfryer zużywa dużo prądu?

Chętnie kupisz beztłuszczową frytkownicę, ale zanim podejmiesz zakupową decyzję, chcesz wiedzieć, czy urządzenie to zużywa dużo prądu. To, ile air fryer będzie zużywać energii, zależy od wielu czynników. Na ilość zużywanej energii wpływa sposób użytkowania tego urządzenia, jego marka i wielkość. Na ogół frytkownica, która jest większa, jest też mniej ekonomiczna, ale nie zawsze tak jest. Na rynku znajdziesz frytkownice beztłuszczowe, które są wyposażone w szereg dodatkowych, mocno zaawansowanych technologicznie funkcji, tego typu urządzenia zużywają mniej prądu. W sprzedaży dostępne są urządzenia air fryer o różne mocy, od tego również zależy ilość zużywanej przez nie energii. Do wyboru masz takie, których moc wynosi 800 W, ale są też i takie o mocy 1700 W. Dobra wiadomość jest taka, że nawet frytkownica o największej mocy zużywa mniej prądu niż tradycyjny piekarnik elektryczny.

Air fryer

Co można zrobić w Airfryer?

Wbrew nazwie, frytkownica beztłuszczowa jest urządzeniem, w którym możesz przygotować nie tylko frytki. Doskonale nadaje się również do grillowania waży i pieczenia skrzydełek albo udek z kurczaka – przygotowanie całego kurczaka w tym urządzeniu także jest możliwe. Możesz w niej przygotowywać także różne ciasta, dania mięsne, potrawy z ryb. To, jakie dania będziesz mogła przygotować zależy przede wszystkim od tergo, jak duże urządzenie zdecydujesz się kupić. W sprzedaży znajdziesz air fryer w rozmiarze XL – taka frytkownica umożliwia jednorazowe przygotowanie do trzech porcji jedzenia. W rynkowej ofercie są też znacznie większe modele, wybierz takie, gdy masz większą rodzinę i chcesz za jednym razem przygotować więcej porcji jedzenia. Co ważne, potrawy przygotowywane we frytkownicy beztłuszczowej są bardzo smaczne, w środku są soczyste, zaś z zewnątrz chrupiące.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top