• 17 kwietnia 2024

Przygotowywanie zdrowych posiłków z udziałem warzyw wcale nie musi być czasochłonnym zadaniem. Na rynku znajdziesz różnego rodzaju akcesoria do krojenia warzyw, które pomogą Ci szybko je pokroić. Do wyboru masz rozmaite krajalnice i szatkownice. Szatkownica do warzyw może być zarówno ręczna, jak i elektryczna – niezależnie od tego, na jaką się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że pokrojenie warzyw na sałatkę jarzynową czy ogórków na mizerię nie zajmie Ci wiele czasu.

Jaką szatkownicę do warzyw kupić?

Szatkownica do warzyw należy do bardzo przydatnych akcesoriów kuchennych, urządzenia te dostępne są w różnych wariantach, w efekcie wybór nie należy do najłatwiejszych. Jak wspominaliśmy, urządzenia te mogą być ręczne albo elektryczne, każda z nich będzie miał inne funkcje i możliwości. Ręczne szatkownice do warzyw cieszą się dużą popularnością z uwagi na to, że są poręczne i proste w obsłudze. Do tego zajmują mało miejsca. Nie muszą być podłączane do prądu, dlatego świetnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale także na biwaku. Ręczne modele często wyposażone są w ostrza o różnych rozmiarach i kształtach, doskonale sprawdzą się do przygotowania surówek, sałatek, a nawet warzywnych przetworów. Popularnym typem ręcznej szatkownicy do warzyw jest mandolina – składa się ona z deski z ostrzami, w zależności od modelu może ich być nawet trzy. Ręczne szatkownice często wyposażone są w dociskacz, dzięki czemu krojenie warzyw jest bardziej bezpieczne. Elektryczna szatkownica do warzyw zajmuje więcej miejsca, ale jest bardziej wydajna niż ręczna, posiada od niej także więcej funkcji. Dzięki temu, że posiada wymienne ostrza, możesz pokroić nią warzywa w kostkę albo talarki, niektóre mają również ostrza przeznaczone do krojenia ziemniaków na frytki lub ścierania ich na placki. Elektryczną szatkownicą pokroisz szybko i bez wysiłku nawet najbardziej twarde warzywa. Większość modeli wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu są one bezpieczne w użytkowaniu. Zarówno ręczne, jak i elektryczne szatkownice do warzyw są łatwe do utrzymania w czystości.

Szatkownica do warzyw

Ile kosztuje krajalnica do warzyw i owoców?

To, ile zapłacisz za szatkownicę zależy nie tylko od tego, czy wybierzesz model ręczny, czy elektryczny, ale także od materiałów, z których została ona wykonana. Dobrej jakości szatkownica do warzyw będzie wykonana z wytrzymałych materiałów, jej ostrza będą wykonane ze stali nierdzewnej. W przypadku krajalnicy elektrycznej na cenę wpłynie między innymi moc urządzenia. Im moc urządzenia będzie większa (minimalna moc krajalnicy powinna wynosić 500 W), tym jego cena będzie wyższa. Ceny ręcznych szatkownic do warzyw zaczynają się już od 50 złotych, elektryczną można kupić już za około 100 zł. Pamiętaj jednak, że szatkownica do warzyw jest urządzeniem, które będzie miało kontakt z żywnością, na jej zakupie nie powinieneś oszczędzać. Wybierając najtańszą, nie będziesz mieć pewność, że została wykonana z materiałów wysokogatunkowych, bezpiecznych i dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top