• 25 lipca 2024

Jeszcze nie tak dawno ciepłem z kominka mogły się cieszyć tylko osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Nowoczesne technologie sprawiły, że na rynku pojawiły się kominki, które mogą zostać zainstalowane nawet w mieszkaniach znajdujących się w bloku – do wyboru masz między innymi kominki elektryczne. To urządzenie podczas pracy nie emituje dymu, nie musi więc być podłączone do przewodu wentylacyjnego, zwiększa to możliwości jego montażu.

Czy kominek elektryczny daje ciepło?

Kominek elektryczny działa tak, że daje wrażenie palącego się ognia, pojawia się jednak pytanie, czy daje on również ciepło? Pracujący i zasilany energią elektryczną kominek emituje ciepło tak samo, jak tradycyjny kominek, w którym spalane jest drewno. Migocące płomienie w kominku elektrycznym powstają dzięki temu, że zamontowane są w nim żarówki LED, które podświetlają parę wodną wytwarzaną dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Powstały obraz palących się płomieni jest niezwykle efektowny i sugestywny, z daleka trudno jest się zorientować, że w kominku nie płoną drwa. Kominki elektryczne występują z różnymi obudowami, dzięki temu pasują do wnętrz zaaranżowanych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Czy kominek elektryczny jest bezpieczny?

Kominek elektryczny to urządzenie, które jest proste zarówno w montażu, jak i użytkowaniu. Nie trzeba podłączać go do żadnej instalacji, nie wymaga podłączenia do kanału wentylacyjnego – po zamontowaniu wystarczy tylko włożyć wtyczkę do gniazdka, aby cieszyć się widokiem palących się płomieni. Jest też urządzeniem całkowicie bezpiecznym, w kominku elektrycznym nie jest spalane żadne paliwo, nie powstaje więc dym ani spaliny. Wiele modeli wyposażonych jest w funkcję automatycznego wyłączania, gdy dojdzie do przegrzania, taka funkcja jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kominka elektrycznego. Jeśli zdecydujesz się na montaż takiego urządzenia, musisz jedynie pamiętać o tym, aby podłączyć go do sprawnej instalacji elektrycznej.

Kominek elektryczny

Jaki kominek elektryczny pod telewizor?

Kominek elektryczny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego, opalanego drewnem kominka. W sprzedaży znajdują się kominki wyposażone w grzałkę o mocy 1,5 kW – tego typu grzałka jest wystarczająca do ogrzania pomieszczenia, które ma powierzchnię 35 m². Plusem jest to, że grzałkę w kominku możesz wyłączyć. Kominek elektryczny jest bezpieczny w użytkowaniu, a do tego możesz go zainstalować w dowolnym miejscu, które nie jest narażone na działanie wilgoci, kominek sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni. Z powodzeniem możesz go umieścić na każdej ścianie, miejscem wybieranym naprawdę często jest ściana, na której znajduje się telewizor. Jeśli chcesz zainstalować kominek elektryczny pod telewizorem, pamiętaj o zachowaniu między tymi sprzętami odpowiedniej przerwy – powinna ona wynosić przynajmniej 30 centymetrów. Pamiętaj także o wybraniu kominka, który jest wyposażony w dolną grzałkę – ciepłe powietrze nie będzie wypychane w górę, a więc nie będzie ogrzewało telewizora.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top