• 17 czerwca 2024

W przypadku wag podłogowych najważniejsza jest maksymalna dokładność ważenia. Niestety często wagi elektroniczne pokazują różne ciężary w różnych częściach pomieszczenia. Przyczyną może być kilka czynników, z których jednym jest słaba jakość modelu.

Dlaczego waga łazienkowa pokazuje różne wyniki?

Nowoczesne wagi są dwojakiego rodzaju: mechaniczne i elektroniczne. Mechaniczne posiadają tarczę analogową, często niewielką, z podziałką 1 kg. W związku z tym dokładność, jaką dają podczas ważenia, wynosi +/- 0,5 kg. Dla większości osób, które chcą poznać swoją przybliżoną wagę, to wystarczające. Jednak dla sportowców, a także w medycynie, taka dokładność nie wystarcza. Waga łazienkowa elektroniczna podaje wynik z dokładnością do 100 gramów (istnieją modele, które pokazują co 10 g). Zaawansowane modele wag posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany kalkulator ciała.

Wagę należy ustawić na idealnie równej podłodze. Wszelkie nierówności powodują nieprawidłowe działanie czujnika. W takiej sytuacji konieczne jest umieszczenie wagi w innym, bardziej odpowiednim miejscu. Musisz także prawidłowo stanąć na wadze: równomiernie, bez nacisku lub przekrzywienia z jednej strony. Stopy powinny być ustawione równolegle do siebie, na tym samym poziomie. Wskazane jest, aby przy każdym ważeniu stać na platformie, równomiernie ustawiając nogi i rozkładając ciężar.

Czy wagi łazienkowe są dokładne?

Stopy powinny znajdować się na platformie całą powierzchnią. Wagi elektroniczne działają za pomocą czułych czujników. Negatywne wpływy środowiska, takie jak duże wahania temperatury w pomieszczeniu, mogą wpływać na dokładność pomiaru. W pobliżu urządzeń grzewczych waga łazienkowa może pokazywać wynik odbiegający od rzeczywistego.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja wagi elektronicznej. W szczególności surowo zabronione jest mycie ich agresywnymi detergentami. Chemia może niekorzystnie wpływać na czujniki i elektronikę zniekształcają informacje pomiarowe. Wagi szklane najlepiej nadają się do użytku domowego: są dość dokładne i łatwe w pielęgnacji.

Jaka waga lepsza - elektroniczna czy mechaniczna?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wag: mechaniczne i elektroniczne. Obie opcje mają swoje wady i zalety.

Waga łazienkowa mechaniczna jest wyposażona w sprężynę. Ta pod ciężarem osoby rozciąga się i automatycznie obraca tarczą. Takie wagi były wykorzystywane przed pojawieniem się elektronicznych. Jednak urządzenia mechaniczne nadal mają pewne zalety:

• Niska cena.

• Trwałość.

• Nie wymagają specjalnych warunków przechowywania.

Modele elektroniczne działają z tensjometrem. Ten mechanizm pokazuje dokładną wagę z minimalnym odchyleniem do 100 gramów. Plusem tych modeli jest:

• Dokładne ważenie.

• Dodatkowe funkcje.

• Nowoczesny design.

Wady:

• Wymagane są specjalne warunki przechowywania.

• Możesz ważyć się tylko na płaskiej podłodze, nawet najmniejsza krzywizna wpłynie na rezultat ważenia.

• Musisz je okresowo naładować lub kupić baterie.

Wagi elektroniczne przewyższają wagi mechaniczne niemal pod każdym względem. Są jednak mniej trwałe od tradycyjnych urządzeń tego typu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top