• 22 maja 2024

Wiele rodzajów tkanin jest podatnych na mechacenie. Nieestetyczne grudki psują wygląd ulubionej stylizacji, osadza się na nich kurz, przez co płaszcz wygląda nieatrakcyjnie, wręcz brudno.

Jak usunąć zmechacenia z płaszcza?

Szczególnie nieestetyczne są zmechacenia na płaszczach półsezonowych i zimowych. Klapy, rękawy, i obszary, w których torba styka się z materiałem, są najbardziej narażone na zmechacenia. Częste zużycie, złej jakości materiały i błędy w pielęgnacji prowadzą do pojawiania się grudek. Najprostszym sposobem na usunięcie ich jest golarka do ubrań. Możesz też stosować domowe metody.

Taśma klejąca jest najlepsza do dużych grudek. Każdemu, kto kiedykolwiek wykonywał lub oglądał depilację woskiem, łatwiej jest zrozumieć istotę zabiegu. Taśma klejąca jest przyklejana do uszkodzonego obszaru i odrywana ostrym ruchem. Taśma klejąca jest dobra, ponieważ nie odkształca materiału i szwów, dlatego metoda z jej użyciem jest uważana za najbezpieczniejszą. Brzytwa nadaje się do gładkich tkanin. Podczas usuwania peletów brzytwa przesuwa się po powierzchni materiału.

Jaka jest najlepsza golarka do ubrań?

Możesz użyć środków zapobiegających puszeniu się, prać ręcznie płaszcz, ale to nadal nie da pożądanego rezultatu. Wygodniej jest kupić specjalne urządzenie – golarkę do ubrań.

Golarka do ubrań wyposażona jest w noże, których funkcją jest usuwanie peletów. Aby zapobiec uszkodzeniu odzieży, stosuje się siatkę ochronną. Zrolowane grudki po pokrojeniu wpadają do osobnego pojemnika, który jest następnie czyszczony. Często wszystkie trymery do ubrań mają ten sam wygląd, mogą różnić się funkcjonalnością i cechami zewnętrznymi.

Aby usunąć zmechacenia, zaleca się położyć płaszcz na płaskiej powierzchni. Następnie włącz maszynę i wykonuj ruchy, jakbyś prasowała odzież w obszarach wymagających czyszczenia. Urządzenia są uniwersalne, pracują z różnymi tkaninami. Golarką możesz wyczyścić wełnę, kaszmir, bawełnę, jedwab, a nawet syntetyki.

Gdzie kupić golarkę do ubrań?

Golarki można klasyfikować ze względu na ich konstrukcję zewnętrzną, wielkość wyjmowanego zbiornika, rodzaj materiału korpusu oraz moc roboczą. Są modele z wygodną rączką, duże do domu i miniaturowe – przydatne w podróży.

W sprzedaży dostępne są cztery rodzaje urządzeń ze względu na zasilanie. Golarka do ubrań może być zasilania z sieci, akumulatora, kilku baterii jednocześnie lub być hybrydowa.

Większość trymerów do ubrań jest lekkich, co zwiększa ich komfort użytkowania. Niewielki kształt i waga ułatwia pracę i przechowywanie urządzenia. Obecność uchwytu poprawia jakość użytkowania. Najważniejsza jest tu wygoda trzymania w dłoni, co jest szczególnie ważne przy długotrwałym czyszczeniu ubrań. Jeśli jest taka możliwość przy zakupie, weź urządzenie do ręki i przytrzymaj, aby upewnić się, że jest wygodne.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar głowicy roboczej. Mała główka nadaje się do drobnych rzeczy, obróbki rękawów, wydzielonych obszarów odzieży wierzchniej, natomiast do porządkowania firan i koców należy wybrać mocne urządzenie o dużej powierzchni roboczej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top