• 17 kwietnia 2024

W aranżacji wnętrz wykorzystywane są różne materiały, do tych, po które obecnie sięga się naprawdę często należą kasetony sufitowe. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Dzięki nim możesz zamaskować nierówności na suficie, do tego mogą one stanowić dobrą izolację akustyczną. Z pewnością docenisz także to, że są one doskonałym sposobem na docieplenie pomieszczenia. Plusem jest także to, że montaż kasetonów sufitowych jest bardzo prosty, nie zajmuje też wiele czasu.

Czy kasetony są modne?

Kasetony sufitowe w aranżacji wnętrz szczególną popularnością cieszyły się w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku. Z czasem moda na nie przeminęła, obecnie jednak znów wracają do łask projektantów wnętrz. Obecnie kasetony dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, jeżeli będziesz chciał je wykorzystać w swoim domu czy mieszkaniu, to wyboru masz też mnóstwo różnorodnych kształtów. Co więcej, w rynkowej ofercie znajdziesz też takie, które naśladują drewniane deski. Dzięki temu z łatwością wybierzesz te, które najlepiej będą pasować do stylu pomieszczenia, w którym zamierzasz je wykorzystać. Kasetony sufitowe doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach, możesz je wykorzystać nie tylko w salonie, ale także w kuchni, przedpokoju, łazience, pokoju dziecięcym. Do produkcji kasetonów wykorzystywane są różne materiały, w sprzedaży znajdziesz zarówno modele wykonane ze styropianu, jak i polistyrenu, a nawet drewna. Co ważne, do montażu kasetonów sufitowych nie musisz zatrudniać fachowców, te wykonane ze styropianu z łatwością ułożysz samodzielnie. Kasetony sufitowe znajdziesz w każdym markecie budowlanym.

Kasetony sufitowe

Ile kosztuje położenie kasetonów do suficie?

Zaletą kasetonów jest to, że można montować je do bardzo różnych powierzchni. Doskonale nadają się do montaży na betonie, tynku, gipsie czy drewnie. Powierzchnia, na której kasetony będą montowane musi być czysta, dlatego też należy ją umyć wodą z dodatkiem szarego mydła, trzeba ją także odtłuścić. Kasetony sufitowe ze styropianu lub polistyrenu montuje się specjalnym klejem do styropianu. Decydując się na wykończenie sufitu kasetonami, do wyboru masz nie tylko ich różne kolory, kształty i wzory – możesz też układać je na różne sposoby. Zdecydowanie najczęściej kasetony sufitowe układane są na całej powierzchni sufitu, ale możesz je ułożyć tylko na jego części. Sposób pierwszy doskonale sprawdza się w niewielkich wnętrzach, gdyż optycznie je powiększa. To rozwiązanie możesz wykorzystać niezależnie od tego, czy wykańczasz pomieszczenie w stylu czy nowoczesnym. W przestronnych jadalniach i salonach kasetony sufitowe na ogół montowane są tylko w centralnym punkcie sufitu, czyli w miejscu, w którym znajduje się żyrandol. To, ile będzie Cię kosztowało położenie ich na suficie, zależy od wielu czynników. Na koszt ułożenia wpływa między innymi typ kasetonów (najtańsze są kasetony ze spienionego polistyrenu), najdroższe – powlekane. Cena uzależniona jest również od wielkości sufitu oraz miasta, w którym mieszkasz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top