• 17 czerwca 2024

 

Minimalizm czy bogaty wystrój? Monochromatyczna łazienka czy jasne kolory? Nawiązanie do stylu nowoczesnego czy retro? Jaka łazienka jest modna w tym sezonie?

Jakie są teraz modne łazienki – na co kłaść nacisk?

Trend na zrównoważony rozwój i świadomy styl życia widoczny jest również w projektowaniu łazienek: naturalne materiały i faktury tworzą harmonijny nastrój i zamieniają zwykłą łazienkę w miejsce relaksu po męczącym dniu. Naturalność i przyjazność dla środowiska to coś, czym powinna cechować się współczesna łazienka. Inspiracje projektanci czerpią z natury. Stąd to jakie są teraz modne łazienki, wyznaczają naturalne materiały, energooszczędne oświetlenie, spokojna kolorystyka i drewno w wykończeniu.

Kilka lat temu projektanci ponownie zaczęli aktywnie zwracać się do jasnego i charakterystycznego stylu Memphis, powstałego w latach 80. i nadal wykorzystują jego elementy do dziś. W rzeczywistości miłość do geometrii, którą teraz widzimy w wielu projektach, jest nawiązaniem do estetyki Memphis.

Zatem jakie są teraz modne łazienki? Projektanci radzą stawiać na neutralne odcienie i kontrastujące detale, które podkreślają surowe linie. Harmonia i nacisk na kompleksowe wyposażenie – tym cechuje się współczesna łazienka. Inspiracje to też żywe kolory. Szczególnie chłodne jasne kolory ciekawie wyglądają w połączeniu z neutralnym jasnym tłem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie różnych odcieni tego samego koloru do dekoracji wnętrz. A chromowane detale i śnieżnobiałe elementy dodadzą wnętrzu głębi.

Jak ładnie zrobić łazienkę – o czym warto pamiętać?

Czarne baterie, słuchawki prysznicowe i inne elementy wyglądają bardzo stylowo i szczególnie pasują do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz. Styl loft to coś, czym charakteryzuje się współczesna łazienka. Inspiracje czerpie się tu ze stylu aranżacji dużych mieszkań, co jest naturalną konsekwencją, łazienek o większej powierzchni.

Jeśli nie wiesz jak ładnie zrobić łazienkę, to zastosuj ciemną matową farbę jako tło, płytki podłogowe z aktywnymi geometrycznymi wzorami, czarne baterie. Planując jak ładnie zrobić łazienkę, zwróć uwagę na złote lub mosiężne elementy – one zawsze dodają uroku. Co więcej, dobrze komponują się zarówno z klasycznym białym tłem, jak i jasnymi tropikalnymi nadrukami. Aby uzupełnić stylizacje, odpowiednie są detale retro: na przykład małe okrągłe lusterko kosmetyczne z ceramiczną podstawą.

Nowym trendem jest prysznic bez progu. Nie zawsze jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie. Warto przemyśleć system odprowadzenia wody za pomocą drabinek i kanałów, dla których podnosi się poziom podłogi. Trzeba wykonać wykładzinę antypoślizgową i zadbać o hydroizolację całej łazienki.

Do łask wraca też lastryko. Teraz ten materiał to małe kawałki marmuru, kamienia i szkła, wypełnione cementem. Dużym plusem takiej wykładziny podłogowej w łazience jest to, że się nie ślizga.

Gdzie najlepiej zrobić projekt łazienki – samodzielnie czy z pomocą?

Jeśli nie wiesz gdzie najlepiej zrobić projekt łazienki, zwróć się o pomoc do biura projektowego lub projektanta wnętrz. Oczywiście całość wyposażenia i aranżacje łazienki możesz też zaplanować sam i nie ponosić tym samym kosztów związanych z wynajęciem projektanta, ale jeśli zależy ci na funkcjonalności i eleganckim designie pomieszczenia, to miejsce, gdzie najlepiej zrobić projekt łazienki, to doświadczone biuro zatrudniające profesjonalnych projektantów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top