• 25 lipca 2024

Pomysłów na udekorowanie ścian sypialni jest mnóstwo. Możesz bawić się elementami dekoracyjnymi, kolorami czy teksturami.

Co dać na ścianę za łóżkiem

Panele 3D, ramy z listew, kompozycje z wykorzystaniem luster, tematyczne wstawki do tapet, oświetlenie LED, tworzenie wnęk, a nawet niestandardowe wieszanie obrazów – to możliwe aranżacje sypialni, które sprawią, że to pomieszczenie będzie bardziej do ciebie pasować.

Najszybszym sposobem na stworzenie ściany akcentującej są panele dekoracyjne z poliuretanu. W zależności od umiejscowienia na ścianie relief paneli nadaje się do stworzenia pionowej, poziomej lub nawet ukośnej dekoracji. Ten sam wzór można umieścić na ścianie pod różnymi kątami, aby nadać fugom efekt mozaiki.

Ścianę obok łóżka można ozdobić od podłogi do sufitu panelami tego samego wzoru lub stworzyć kombinację kilku elementów. W tym przypadku dolna część ściany będzie pełnić funkcję małej ramki, podkreślając wysokość miękkiego zagłówka.

Aranżacje sypialni kolorami to równie tania i skuteczna metoda. Pomaluj ściany na kojący kolor. Aby stworzyć bardziej zrelaksowane wnętrze, stwórz przerwy pomiędzy detalami ściany akcentującej a zabudowanymi meblami. Na przykład w wystroju drzwi szafek. Uzupełnij dekorację ścienną listwami tak, aby ich linia przebiegała tuż nad zagłówkiem.

Akcentująca ściana z lustrzanym dekorem ozdobi nawet skromną sypialnię. Odbicia optycznie powiększają przestrzeń, dlatego warto skorzystać z tej techniki zdobienia. Lustra ścienne szczególnie naturalnie będą wyglądać w wąskich pionowych ramach wykonanych z listew nad szafkami nocnymi.

Sypialnia

Jak łączyć kolory ścian w sypialni?

Kolor we wnętrzu to prosty, efektowny sposób na całkowitą odświeżenie wnętrza i stworzenie odpowiedniego klimatu. Jak zdecydować, który odcień najlepiej pasuje do twojej sypialni?

Zestawienia kolorystyczne wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Znalezienie odpowiedniej kombinacji kolorów we wnętrzu sypialni jest bardzo ważne. Wiele zależy od tego, w jakim stylu wykonałeś aranżacje sypialni.

Projektanci nazywają biel najciekawszym, wyrafinowanym i najbogatszym odcieniem. Świetnie komponuje się z innymi kolorami. To kolor spokoju i wyciszenia, wdzięku i mądrości.

Kolor biały może być ciepły lub zimny – od tego może zależeć nastrój wnętrza. Aby uzyskać odpowiedni, chłodny odcień, do białego pigmentu należy dodać odrobinę czerni lub błękitu. Ciepłe odcienie są bardziej przytulne i powstają poprzez dodanie ochry, sjeny i innych naturalnych pigmentów ziemnych do białego.

Jeśli okna wychodzą na wschód lub północ, lepiej wybrać ciepły kolor ścian w sypialni. Kolor biały pozwala wyrównać powierzchnię pomieszczenia: jeśli pomieszczenie jest małe, wystarczy pomalować podłogę i ściany na biało.

Totalna czerń to rzadkość we wnętrzach sypialni, a mimo to wygląda bardzo efektownie. Czarne odcienie podkreślają surową architekturę. Jeśli biała sypialnia jest dla ciebie za jasna, a czarna za ciemna, spróbuj połączyć te dwa kolory w jednym pomieszczeniu. Taka gra kontrastów urozmaici przestrzeń i podkreśli surowe formy mebli. Czarno-biała paleta idealnie pasuje do sypialni w stylu Art Deco, w stylu klasycznym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top