• 17 kwietnia 2024

Nasze wyobrażenia o tym, jak powinniśmy wyglądać w sukience, nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom. Wiele kobiet jest zawiedzionych, gdy patrząc na swoje odbicie w lustrze, zauważają dodatkowe kilogramy.

Jaka sukienka dla osoby otyłej ?

Źle dobrane ubrania uwydatnią wszystkie mankamenty twojej sylwetki, czy to cellulit, czy nadmiar kilogramów na biodrach. Na szczęście istnieją rodzaje sukienek, dzięki którym będziesz wyglądać zauważalnie szczuplej.

Sukienka trapezowa z kontrastowymi panelami bocznymi. Model ten wyszczupla dzięki kontrastowym wstawkom po bokach. Co więcej, sukienki tego typu wizualnie sprawią, że twoja sylwetka stanie się bardziej kobieca. Kolor wstawek może być dowolny, jednak lepiej unikać nadruków zbyt obszernych.

• Sukienka płaszczowa poniżej kolana optycznie wydłuża sylwetkę. Tworzy pion, dzięki czemu sylwetka jest wizualnie rozciągnięta i wygląda na szczuplejszą. Wybieraj modele w jednolitym kolorze. Pamiętaj, że należy starannie dobierać rozmiar odzieży, która nie powinna być zbyt obcisła. Wiele kobiet popełnia błąd, zakładając sukienkę obcisłą w mniejszym rozmiarze, oczekując efektu ujędrnienia, a jedynie podkreśla mankamenty sylwetki.

Sukienka trapezowa z dekoltem w kształcie litery V podkreśla dekolt i optycznie zwęża sylwetkę. Dekolt w literę V to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę. Wizualnie rozciąga górną część ciała i pomaga odwrócić uwagę od problematycznych obszarów sylwetki.

Sukienka trapezowa

Jaki kolor sukienki wyszczupla?

Kolor ubrań może być zarówno przyjacielem, jak i wrogiem twojej sylwetki. Zastanówmy się, jak prawidłowo dodać kolory do swojej garderoby, aby podkreślić to, czego potrzebujesz i ukryć to, co niepotrzebne.

W naszym życiu istnieje wiele zasad, którymi się kierujemy, nawet nie zastanawiając się nad ich istotą. Jednym z takich przykładów jest zasada, czerni i bieli, gdzie ta pierwsza zawsze wyszczupla, a ta druga, dodaje dodatkowe centymetry. Na szczęście twoja sukienka trapezowa nie musi być czarna.

Warto zauważyć, że każdy kolor, który widzimy, jest odbiciem promieni słonecznych przez ten czy inny obiekt. A w zależności od koloru takiego obiektu, nasza percepcja inaczej odczyta odbite przez niego fale świetlne. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zdolność koloru do odbijania lub pochłaniania promieni światła.

Kolor szary jest interesujący, ponieważ znajduje się pomiędzy kolorami czarnym i białym i ma cechy obu, choć tylko w połowie. Zatem szary jednocześnie pochłania o 50% więcej promieni niż biały i odbija o 50% więcej niż czarny. Ze względu na tę właściwość noszenie szarego stroju jest w dużym stopniu zależne od oświetlenia. W świetle dziennym ubrania nawet te luźne, wyszczuplą. Późnym wieczorem szary doda ci wizualnie kilka kilogramów.

W kolekcjach ostatnich sezonów szczególną popularnością cieszą się jasne, bogate, a nawet neonowe kolory. Bardzo jasne i nasycone kolory, jak neonowa zieleń czy np. fuksja, oszukują nasz wzrok i wydają się emitować lekką poświatę. Efekt ten sprawia, że rzeczy wydają się większe, niż są w rzeczywistości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top