• 25 lipca 2024

Biustonosz jest jednym z najważniejszych elementów damskiej bielizny. Noszenie idealnie dopasowanego stanika jest niezwykle ważne, źle dobrany może bowiem powodować różnego rodzaju dolegliwości, Rodzajów biustonoszów jest całe mnóstwo, wśród nich są między innymi modele z fiszbinami. Fiszbiny to po prostu półokrągłe druciki, które wszyte są w dolną część miseczek, stanik z fiszbinami lepiej podtrzymuje biust i nadaje mu ładny kształt.

Jaki biustonosz jest lepszy: z fiszbinami czy bez?

Zarówno biustonosze z fiszbinami, jak i bez mają swojej zalety. Biustonosze z fiszbinami najczęściej wybierają panie z dużym biustem, ale mogą po nie sięgać także te, którym zależy na tym, aby ich biust wyglądał bardziej okazale. W zależności od modelu stanika fiszbiny mogą być metalowe albo plastikowe. Niezależnie od tego, z jakiego materiały są wykonane, ładnie modelują piersi i odciążają ramiona. Jeżeli decydujesz się na noszenie stanika z fiszbinami, pamiętaj, aby dobrze dopasować jego rozmiar. Miseczka musi obejmować całą pierś. Biustonosze bez fiszbin są miękkie, elastyczne i doskonale nadają się do różnych form aktywności. Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki biustonosz jest lepszy z fiszbinami czy bez, nie można udzielić. Wszystko bowiem zależy od sytuacji, są kobiety, które z różnych powodów nie mogą nosić modeli posiadających fiszbiny. Biustonoszy z fiszbinami nie powinny nosić młode dziewczęta, które wchodzą w okres dojrzewania – ich biust jeszcze rośnie i nie ma konieczności go podtrzymywania. Ten rodzaj staników nie jest też zalecany kobietom w ciąży. Po stanik z fiszbinami nie powinny sięgać również mamy karmiące piersią – dla wrażliwych piersi taki biustonosz jest mało komfortowy.

Biustonosze z fiszbinami

Jak dobrać fiszbiny do biustonosza?

Fiszbiny efektownie podkreślają biust, sprawiają, że piersi wyglądają na większe. Są dobrym wyborem, jeżeli chcesz uwydatnić biust albo masz małe piersi. Biustonosz z fiszbinami musi być jednak odpowiednio dobrany, gdy inaczej będzie powodował dyskomfort. W dobrze dobranym pod względem rozmiaru staniku, fiszbiny obejmują całą pierś i gładko przylegają do ciała. Zewnętrzna część tego półokrągłego drutu powinna być skierowana w kierunku środka pachy. Jeżeli wybierzesz biustonosz, który ma za dużą miseczkę, fiszbiny będą skierowane w kierunku pleców i mogą wbijać się w pachy. W przypadku wybrania stanika ze zbyt miseczką, fiszbiny będą nachodzić na piersi i powodować dyskomfort, stanik nie będzie też odpowiednio podtrzymywał biustu. Zdarza się, że po pewnym czasie półokrągłe druty zaczynają wychodzić ze stanika. Świadczy to o niskiej jakości szycia, w dobrze uszytym biustonoszu fiszbina na pewno nie będzie się wysuwać. W biustonoszu dobrej jakości fiszbina ma łagodne zakończenie, dzięki czemu nie przetnie ona materiału.

Niezależnie od tego, czy wybierasz biustonosz z fiszbinami, czy bez, musisz odpowiednio dobrać jego rozmiar. Ważna jest nie tylko wielkość miseczki, ale także jego obwód (za ciasny będzie powodował otarcia, za duży nie zapewni odpowiedniego podparcia piersiom).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top