• 25 lipca 2024

Pierwsza randka bywa źródłem stresu dla mniej doświadczonych randkowiczów. Ile powinna trwać i jak zakończyć pierwszą randkę?

Ile czasu powinna trwać pierwsza randka?

Pytanie, jak długo powinna trwać pierwsza randka, często pojawia się w kontekście tego typu spotkań. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak można przyjąć, że optymalne jest spotkanie 1, maksymalnie 3 godzinne. Nie przedłużaj niepotrzebnie spotkania, jeśli widzisz, że rozmowa się nie klei i oboje chcielibyście już wrócić do domu.

Jednak według statystyk, pierwsza randka nie powinna trwać dłużej niż pół godziny, większość z nas (43%) jest przekonana, że ten czas wystarczy, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o potencjalnym partnerze. A jednocześnie 26% respondentów jest gotowych poświęcić nawet godzinę na pierwsze spotkanie. 18% zgadza się na rozmowę przez kilka godzin, a tylko 13% nie ma nic przeciwko, jeśli randka trwa znacznie dłużej. Eksperci uważają, że wynika to ze współczesnego rytmu życia, kiedy nie mamy czasu na spokojne rozmowy.

Pierwsza randka to też kanon zakazanych gestów. Dotknięcie kobiety na pierwszym spotkaniu jest niewskazane. Badania wskazują, że 99% pań nie chce kontaktu fizycznego na pierwszej randce.

Jeśli czujesz, że randka się udała i dziewczyna jest tobą zainteresowana, to na przykład odprowadzając ją do domu, możesz pocałować ją w policzek. Ale lepiej najpierw ją o to zapytać. A jeśli się nie zgodzi, zaśmiej się w stylu: „OK, może następnym razem będziesz miał szczęście”. Nie ma też nic złego w chodzeniu ramię w ramię. Zaoferuj jej podanie ramienia podczas spaceru lub podaj jej rękę na pożegnanie. To sygnał, że chcesz kontynuować komunikację.

Pierwsza randka

Jak się z nim pożegnać na pierwszej randce?

Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się pierwsza randka. Istnieje kilka najczęstszych scenariuszy:

  • Grzecznie mówisz do siebie: „Do widzenia”. Po czym każdy idzie w swoją stronę. Scenariusz ten sugeruje, że nie należy oczekiwać rozwoju relacji. Nie będzie drugiej randki.
  • Swoim zachowaniem pokazujesz mężczyźnie, że darzysz go sympatią. Powinnaś dać mu znać, że jest chęć ponownego spotkania. Jeżeli on będzie zainteresowany, to poprosi o numer telefonu. Dopuszczalne jest pocałowanie go w policzek na pożegnanie. Jeśli spodobałaś się mężczyźnie, na pewno zadzwoni do ciebie i zaprosi na kolejną randkę.

Osobną kwestią jest to, kto zapłaci rachunek za pierwszą randkę. Wbrew pozorom opinie kobiet i mężczyzn znacznie się tu różnią, ale nie są tak jednoznaczne, jak jeszcze kilka lat temu. Większość panów uważa, że płatność powinna być rozłożona na dwie równe części. Tak stwierdziło 62% mężczyzn i 48% kobiet, a tylko 18% panów pozwoliłoby dziewczynie płacić cały rachunek. Jednocześnie 14% męskiej populacji jest skłonnych zapłacić cały rachunek na pierwszej randce.

Nie należy jednak budować sobie złudzeń i rysować w głowie portretu idealnego księcia, przypisując mu cechy, których może nie posiadać. Wciąż znacie się zbyt krótko, aby wiedzieć o prawdziwych zaletach i wadach danej osoby. Każdy normalny człowiek ma zarówno dobre, jak i złe strony. Nie twórz idealnego obrazu, aby nie rozczarować się nim po bliższym poznaniu. Pamiętaj, że na pierwszych randkach każdy stara się wyglądać trochę lepiej, niż jest w rzeczywistości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top