• 22 maja 2024

Zdrada to traumatyczne zdarzenie, które może dotknąć każdego. Jak się wtedy zachować? Jak reagować?

Czy warto walczyć o związek po zdradzie?

Zdrada jest zawsze bolesna i nieoczekiwana dla osoby zdradzonej. Każda zdrada ma swoją własną charakterystykę. Krótki wakacyjny romans spowoduje mniej bólu niż długotrwały romantyczny związek. Najpierw więc trzeba zrozumieć, jak poważna jest sytuacja, jak długo to trwa i co najważniejsze – co mówi i myśli o tym inicjator zdrady, czy chcę ratować wasz związek, czy jest już zaangażowany w inny. Od tego zależy czy i jak wybaczyć zdradę.

Czego nie wolno robić po zdradzie?

W takich momentach traci się zdolność trzeźwej oceny sytuacji. Emocje cię przytłaczają, a targana nimi, możesz popełnić wiele błędów. Na przykład możesz chcieć go oszukać w ramach zemsty. Aby nie żałować później tego, co zrobiłaś, spróbuj się uspokoić i wziąć w garść. Potem będziesz mogła zastanowić się, czy i jak wybaczyć zdradę.

Natomiast teraz od ciebie zależy przyszły los twojej rodziny, więc musisz uzbroić się w cierpliwość i wykazać się mądrością. Czego nie powinieneś robić?

Nie rób z siebie ofiary, próbując wzbudzić w mężu poczucie winy. Na początku poczuje wyrzuty sumienia, ale nie potrwa to długo. Niekończące się wyrzuty szybko mu się nudzą i zacznie myśleć, że lepiej udać się do kogoś, kto zapewnia mu komfort psychiczny.

Nie próbuj wzbudzić w nim zazdrości. Być może na początku to zadziała i zrozumie, że boi się cię stracić. Ale sytuacja może obrócić się przeciwko tobie. Twój mąż może zdecydować, że swoim zachowaniem dajesz do zrozumienia, że może być wolny, ponieważ interesuje cię inny mężczyzna.

Jeśli dowiesz się, że twój mąż ma stałą kochankę, nie szukaj okazji do spotkań z nią. No i co dzięki temu osiągniesz? Takie spotkania nie prowadzą do niczego dobrego. Nie oczekuj, że będzie na twoim miejscu i okaże współczucie. Nie szpieguj męża, próbując go przyłapać na gorącym uczynku. Doprowadzisz się do szaleństwa niekończącymi się podejrzeniami!

Lepiej zastanów się, dlaczego cię zdradził? Jeśli jesteście małżeństwem od kilku lat, a on zdradził cię po raz pierwszy, spróbujcie znaleźć odpowiedź na pytanie – dlaczego to zrobił? Czego mu brakowało? Spróbuj z nim spokojnie o tym porozmawiać.

Niech minie trochę czasu, emocje opadną, a Ty będziesz mogła spojrzeć na obecną sytuację z innej perspektywy. Jeśli możesz przebaczyć, przebacz, ale jeśli czujesz, że jest to niemożliwe, nie zmuszaj się do tego.

Czy można kochać kogoś po zdradzie

Czy można kochać kogoś po zdradzie?

Cudzołóstwo nie musi oznaczać końca małżeństwa. Większość par pozostaje razem po zdradzie jednego z partnerów. Ale czy mają szansę odzyskać zaufanie i znów być szczęśliwi? Bez względu na to, jak głęboka jest rana, każdy z partnerów zawsze ma wybór: co dalej ze swoim życiem, przebaczyć lub odrzucić, rozstać się lub zostać razem, wrócić do związku monogamicznego. To czy tak się stanie, zależy wyłącznie od was, waszych potrzeb, indywidualnej tolerancji. Nie bój się podejmować decyzji zgodnych z własnym sumieniem i emocjami. Jeśli nie będziesz „czuć się dobrze” z decyzją, którą podejmiesz, możesz tego żałować przez bardzo długi czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top