• 25 lipca 2024

Jeśli mężczyzna nie ożenił się i nie założył rodziny przed 37-40 rokiem życia, jest określany jako zatwardziały kawaler.

Czy kawaler to singiel

Czym jest ten typ mężczyzn i po jakich znakach można go rozpoznać? Kto jest nazywany zatwardziałym kawalerem. Pojęcie to oznacza nie tyle stan cywilny, ile filozofię życia. Przekonany kawaler to mężczyzna, który jest psychicznie, fizycznie i finansowo zdolny do założenia rodziny, ale z jakiegoś powodu tego nie robi. Taka osoba wykształciła nawyk przebywania w samotności, a pozbycie się go jest równie trudne, jak rzucenie palenia.

Według psychologów kawalerów można podzielić na trzy typy: „książęta” w poszukiwaniu ideału (ludzie o wysokiej samoocenie i ogromnej liście wymagań wobec małżonka). Karierowicze: zatwardziali kawalerowie (ci, którzy nie żenią się z powodu pewnych osobistych przekonań). Przedstawiciele tego drugiego typu nazywani są kawalerami klasycznymi. Bycie takim jest ich osobistym wyborem. Nie chcą odpowiedzialności, unikają zobowiązań i dążą do bycia wolnymi. Dobrze im mieszka samotnie.

Paradoksalnie zatwardzali kawalerowie, często odnoszą sukcesy i są dobrze ułożeni w życiu (kariera, stały dochód, własne mieszkanie). Nie mają nic przeciwko flirtowaniu i miłosnym związkom, ale nie dążą do małżeństwa. Rozpoznanie w nich zagorzałych kawalerów może być trudne na pierwszych etapach znajomości.

Czym różni się wolny od kawalera

Według psychologów osoba wolna, singiel różni się od kawalera tym, że ten ostatni pozostaje w stanie wolnym ze względu na swoje przekonania i według swojej woli. Psycholodzy twierdzą, że łatwo jest rozpoznać kawalera po wyglądzie jego domu. Gospodarstwo zagorzałego kawalera podlega pewnemu systemowi. W jego mieszkaniu nie ma porozrzucanych po kątach skarpet i przepełnionego kosza z brudną bielizną. Wiedząc, że będzie musiał posprzątać, dba o porządek w domu. Kawaler jest przyzwyczajony do gotowania dla siebie lub zamawiania jedzenia na wynos. Jego lodówka nigdy nie jest pusta. Jeśli w jego życiu pojawia się kobieta, nie wpuszcza jej do własnej kuchni. Kawaler znaczną część swojego czasu spędza w pracy, z łatwością robi karierę.

Nie jest nieśmiały w osądach i wypowiedziach, nie stara się zaimponować płci przeciwnej. Kawaler nie widzi sensu w urzekaniu kobiet i sprawianiu, by się w nim zakochiwały. Samotny mężczyzna może regularnie komunikować się z matką, siostrą. Inne kobiety nie mają wstępu do jego życia. Taki człowiek prowadzi aktywny tryb życia i zawsze poświęca czas na hobby. Dlaczego zatwardziali kawalerowie nie chcą się żenić? Często mężczyźni stają się zagorzałymi kawalerami z pewnych powodów. Według psychologów jedną z głównych przyczyn niechęci do małżeństwa zatwardziałych kawalerów są nieudane związki w przeszłości. Tacy mężczyźni prawdopodobnie byli w poważnym związku, po którym pozostał głęboki uraz psychiczny i niezadowolenie. Próbując uchronić się przed dalszymi wstrząsami emocjonalnymi, ograniczają się do flirtu i krótkich romansów. Inne powody, dla których single i kawalerowi nie chcą się żenić to: brak udanego przykładu rodzicielskiego, autorytarne rodzicielstwo, strach przed kobietami, wygórowane ambicje zawodowe, niepowodzenia w łóżku i różne kompleksy, brak wiary we własne możliwości finansowe, niechęć do wzięcia odpowiedzialności za rodzinę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top