• 27 lutego 2024

Relacje między ludźmi są niezwykle złożone, w związek muszą angażować się obie strony. Czasem jednak mimo ogromnych wysiłków wkładanych w utrzymanie prawidłowych relacji, facet zaczyna się oddalać. Dla drugiej strony moment, w którym czuje, że traci bliską osobę jest szczególnie trudny. Są też zupełnie inne sytuacje – nawet najkrótsze rozstanie powoduje, że partner zaczyna tęsknić. Co więcej, tęsknota może przyjmować różne formy, często pojawia się już po rozstaniu.

Jak zachowuje się stęskniony facet?

Mężczyźni nie są tak bardzo uczuciowi, jak kobiety, wielu z nich nie okazuje więc, że tęskni. Kiedy facet rezygnuje ze związku, jest mu szczególnie ciężko przyznać się do tego, że tęskni. Tęsknota po rozstaniu nie tylko przyjmuje różne formy, ale też u poszczególnych mężczyzn pojawia się po różnym czasie. Czasem mija nawet kilka tygodni, zanim mężczyzna, który zdecydował się zakończyć swój związek uświadamia sobie, jaką stratę poniósł. Kiedy facet rezygnuje i uświadamia sobie poniesioną stratę, o byłej już ukochanej przypomina mu mnóstwo rzeczy, falę wspomnień mogą wywołać nawet niewielkie drobiazgi. Oznaki męskiej tęsknoty są bardzo różne, czasem są one tak niepozorne, że możesz ich nawet nie zauważyć. Zakochany facet, który tęskni będzie Cię przede wszystkim zasypywał wiadomościami – nie ważne, czy jesteś w pracy, czy w domu, będzie wysyłał do Ciebie SMS-a za SMS-em albo pisał e-maile. Będziesz otrzymywała od niego wiadomości o różnej treści,  śmieszne memy czy filmiki – ich treść niekoniecznie musi Cię interesować. Co więcej, będzie natychmiast odpowiadał na każdą wiadomość otrzymaną od Ciebie. Gdy zatęskni za Tobą, będzie też dzwonił niemal o każdej porze. Masz profile w mediach społecznościowych? Możesz być pewna, że stęskniony facet będzie wyjątkowo aktywny na Twoim profilu. Kiedy facet rezygnuje, nie błagaj go, aby wrócił – na ogół odnosi to skutek odwrotny od zamierzonego.

Kiedy facet rezygnuje

Jak dać do zrozumienia facetowi, że mnie traci?

Większość mężczyzn będących w związku z czasem przestaje się starać, są przekonani, że kobieta, z którą się związali nigdy ich nie opuści. Sposobów na to, aby pokazać facetowi, że przestaje Ci na nim zależeć, że może Cię stracić, masz naprawdę wiele. Możesz między innymi przestać odpisywać na otrzymywane od niego SMS-y, ignoruj też e-maile od niego i nie odbieraj telefonów. - jeśli będziesz dla niego niedostępna, możesz być pewna, że facet zacznie za Tobą tęsknić. Zacznij robić plany, które nie będą obejmowały jego osoby, bardziej koncentruj się na sobie, swoich planach i marzeniach. Przestań okazywać swojemu partnerowi troskę – nie pytaj go o to, co robił i gdzie był, nie ułatwiaj mu też życia, nie wyręczaj go, ale skoncentruj się na sobie o wreszcie zadbaj o swoje potrzeby. Kolejnym sposobem jest wzbudzenie w facecie lekkiej zazdrości – flirtuj z innymi mężczyznami, pokaż, że są inni faceci, którzy chętnie zwiążą się z Tobą. Nigdy nie wzbudzaj uczucia zazdrości u byłego faceta rzucając się w ramiona innego – to nie jest sposób na jego odzyskanie, wręcz przeciwnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top