• 28 września 2023

Kiedy wiemy, że mężczyzna jest zakochany? Gdy ukrywa uczucia? Po czym to rozpoznać?

Jak objawia się zakochanie u faceta

Zwróć uwagę, czy zmieniają się nawyki pielęgnacyjne mężczyzny. Być może zaczął aktywniej używać perfum, częściej się goli, chodził do fryzjera, a może zaczął nosić koszule zamiast zwykłych bluz. Zwiększona dbałość o własny wygląd może wskazywać, że mężczyzna naprawdę chce ci się podobać. Kiedy facet kocha skrycie, stara się inicjować kontakt cielesny.

Być może zaczął cię częściej dotykać, jakby nieumyślnie - oczywiście nie chodzi o molestowanie, ale o przypadkowy kontakt - oboje sięgnęliście do przycisku w windzie lub rozmawiając o czymś, wziął cię za rękę. Zakochany mężczyzna łatwiej wpuścić cię w swoją przestrzeń osobistą. Nie odsunie się instynktownie, nie cofnie ręki, jeśli przypadkowo go dotkniesz.

Co zdradza zakochanego mężczyznę? Prawdopodobnie ten szczególny dreszczyk emocji, który ogarnia go przed spotkaniem z tobą. Serce bije aktywniej, puls przyspiesza, krew napływa do twarzy. To skok hormonalny, więc jego ciało zdradza podekscytowanie – randka jest dla niego przyjemna, ale stresująca. Właśnie dlatego, że bardzo chce zrobić na tobie dobre wrażenie.

Naukowcy uważają, że kochankowie nieświadomie naśladują mowę ciała drugiej osoby. Wykorzystują to mistrzowie negocjacji i podrywacze – w celu nawiązania kontaktu „odwzorowują” gesty, postawę i wyraz twarzy rozmówcy. Kiedy facet kocha skrycie, np. częściej śmieje się z twoich dowcipów.

Po czym poznać, że facet ukrywa uczucie

Czy sądzisz, że mężczyzna cię kocha, ale ten nie ujawnia swoich uczuć? W dzieciństwie wielu mężczyzn uczy się ukrywać swoje prawdziwe uczucia, ponieważ mogą one być interpretowane jako oznaka słabości. Z czasem stają się w tym jeszcze bardziej biegli. Jednak istnieje wiele znaków, dzięki którym zauważysz, kiedy facet kocha skrycie.

Czy kiedy mówisz, pamięta nawet banalne informacje, o których przypadkowo wspomniałeś wcześniej? Na przykład powiedziałaś mu, że musisz wziąć udział w przyjęciu urodzinowym swojej siostry w następny weekend. Nie spodziewałaś się, że będzie pamiętał, ale czy to była pierwsza rzecz, o którą cię zapytał, kiedy się spotkaliście? To znak, że cię lubi i myśli o tobie. Chce utrzymywać kontakt i rozwijać relacje. Może ukrywać swoje uczucia, ale jeśli słucha tego, co mówisz i zadaje przemyślane pytania, to oczywiste jest, że ciągle siedzisz w jego głowie.

Chociaż mężczyzna może być biegły w ukrywaniu swoich uczuć, nie będzie tak dobry w ukrywaniu mowy ciała. Mowa ciała to coś, czego nie czynimy świadomie. Dzieje się to naturalnie, w zależności od tego, jak się czujemy. To, co robimy z naszym ciałem, jest czymś, czego nie możemy kontrolować i wiele mówi o tym, jak naprawdę się czujemy. Oto kilka wyraźnych oznak, że facet cię lubi:

• Uniesienie brwi: Jeśli mężczyzna unosi brwi, oznacza to, że jest tobą zaintrygowany, jest to klasyczny znak atrakcyjności w męskiej mowie ciała.

• Rozchylone usta: Wyobraża sobie, jak zbliża się do pocałunku, a także sprawia, że wygląda na bardziej otwartego, co czyni go bardziej atrakcyjnym.

• Rozszerzanie nozdrzy: Jest to prymitywny instynkt - kiedy mężczyźni są podnieceni, ich nozdrza się rozszerzają.

• Jeśli jest zdenerwowany, będzie ciągle poprawiał koszulę, a nawet może zapinać i rozpinać marynarkę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top