• 22 maja 2024

Zdrowy pełny sen powinien trwać co najmniej 8 godzin. Jest to ważny warunek dla każdej osoby, a dla kobiet w ciąży jest to niezachwiana stała, ponieważ od tego zależy nastrój i samopoczucie przyszłej mamy oraz zdrowie dziecka.

Jak spać w ciąży z poduszka

Poduszka ciążowa to uniwersalny pomocnik dla przyszłej mamy, ponieważ jej zastosowanie nie ogranicza się do okresu rodzenia dziecka. Istnieje wiele różnych obszarów jej zastosowań. Najbardziej oczywistym jest oczywiście okres ciąży. W tym okresie ciało kobiety doświadcza zwiększonego obciążenia. Dlatego odpoczynek i sen powinny być kompletne i pomóc przywrócić siły. Poduszka w ciąży pomaga przyjąć wygodną pozycję ciała podczas snu.

Większość modeli jest przeznaczona do snu na boku. W tej pozycji poduszka optymalnie podtrzymuje szyję. Oprzyj głowę na zaokrąglonym czubku, tak aby odcinek szyjny kręgosłupa znajdował się na samym wałku. Poduszka w ciąży jest wystarczająco szeroka, aby wygodnie dopasować ją do głowy. Zaokrąglony kształt górnej części pozwala rozluźnić ramiona i odcinek piersiowy kręgosłupa. Głównym zadaniem poduszki dla kobiet w ciąży jest zmniejszenie nacisku na kręgosłup w odcinku lędźwiowym, który jest spowodowany ciężarem płodu.

Możesz też umieścić jedną nogę wygodnie pod poduszką, a drugą umieść na niej. Elastyczny wypełniacz zapobiega dotykaniu nóg, zmniejszając nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne. Lekki efekt masażu pozwoli uniknąć zastoju krwi i limfy w kończynach dolnych. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zmieniać strony, dzięki czemu zmniejszysz nacisk na stawy i wyeliminujesz występowanie obrzęków. Poduszka ciążowa, która ma kształt okrągły lub podkowy, wspiera mięśnie pleców, pozwalając im maksymalnie się zrelaksować. W ten sposób redukujesz ogólne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego.

Czy warto kupić poduszkę dla ciężarnej

Sen w ciąży wiąże się często z bólem pleców, częstą potrzebą pójścia do toalety z powodu ucisku płodu na narządy wewnętrzne dna miednicy, obrzękiem. Możesz jednak poprawić sobie samopoczucie poduszką dla kobiety w ciąży. Poduszka ciążowa pozwala:

• Przezwyciężyć bezsenność spowodowaną niewygodną postawą.

• Odciążyć kręgosłup i narządy wewnętrzne dzięki możliwości przyjęcia najwygodniejszej pozycji.

• Rozluźnić nogi i ramiona, aby zminimalizować ryzyko nocnych skurczów.

• Znormalizować odpływ limfy i krążenie krwi, aby zapobiec obrzękom.

Jaka jest najlepsza poduszka ciążowa

Poduszka ciążowa może występować w wielu rodzajach:

• Bajgiel - z krawędziami zawiniętymi do wewnątrz, wygodna zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Można ją umieścić pod głową, dolną częścią pleców, brzuchem i kolanami.

• W kształcie litery C - ma kompaktowe rozmiary, umieszcza się ją pod dolną częścią pleców lub brzucha, nadaje się do spania w ciągu dnia.

• U-kształtny (podkowa) - duży model na duże łóżko, podtrzymuje zarówno plecy, jak i brzuch, odpowiednia na każdym etapie ciąży. Wygodna ze względu na to, że nie trzeba jej przesuwać, jeśli chcesz się przewrócić na drugi bok.

• W kształcie litery I - kompaktowy model, wygodny w transporcie, ma postać wydłużonego wałka bez zaokrągleń, jest umieszczana równolegle do pleców lub pod brzuchem, lub wokół nóg.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top