• 27 lipca 2024

Moda na rzeczy z futer naturalnych nigdy nie przemija. I w tym sezonie płaszcz z norek jest u szczytu popularności. Jego komfort, przyjemne ciepło, zdolność do ochrony przed zimnem i wyjątkowa odporność na zużycie są wielkimi atutami.

Czy futro z norek jest modne?

Nowy sezon nie obędzie się bez futer z norek. Podkreślają wyrafinowany gust swojej właścicielki, dodając jej wdzięku i elegancji, podkreślają naturalne piękno i poprawiają sylwetkę – to tylko część powodów, dla których futro z norek cieszy się tak dużą popularnością. Gama stylów, sylwetek, opcji kroju i kolorów jest ogromna. Ale dziś preferowane są futra o naturalnych kolorach.

Takie produkty są wspaniałe same w sobie, nie wymagają dodatkowej dekoracji. Futro z norek bawi się i mieni różnymi kolorami. Opada miękkimi, gładkimi falami i wygina się w misterne linie, nadając modelom tajemniczy i ekscytujący wygląd.

Futro z norek

Ile kosztuje prawdziwe futro z norek?

Współczesny przemysł, korzystając z najnowszych technologii, jest w stanie wyprodukować futra sztuczne, które są praktycznie nie do odróżnienia od futer niektórych gatunków zwierząt. Jak rozpoznać podróbkę?

Technologie współczesnego przemysłu lekkiego osiągnęły obecnie taką perfekcję, że kupując futro, nie mamy już całkowitej pewności, że jest ono wykonane z futra naturalnego. Idealne imitacje lisa, norki, bobra, piżmaka, foki i szopa wypełniają lady salonów futrzarskich. Jednak niektóre marki celowo nie korzystają z futer naturalnych w produkcji swoich modeli. Dzieje się tak za sprawą ruchu obrony praw zwierząt.

Sztuczne futro pod wieloma względami jest gorsze od futra naturalnego. Ma jednak jedną zaletę – niski koszt. Uważane jest za „zimne” futro ze względu na jego niską zdolność do zatrzymywania ciepła. Wysoka podatność na zabrudzenia sprawia, że pielęgnacja produktu ze sztucznego futra jest uciążliwa. Ciągłe czyszczenie nie tylko staje się męczące, ale także prowadzi do pogorszenia jakości futra. Sztuczne futro boi się wody, zwłaszcza jeśli jest wykonane w technologii klejenia. Zamoczona tkanina jest bardziej podatna na odkształcenia niż naturalna skóra zwierzęcia futerkowego.

Istnieją cztery niezawodne sposoby ustalenia pochodzenia futra:

• Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest spojrzenie na podstawę. Rozsuń futro z norek i zwróć uwagę, jak wygląda materiał pod spodem. W futrze naturalnym jest to skóra. Sztuczne futro ma podstawę z tkaniny, na której wyraźnie widać przeplatanie się włókien.

• Możesz spróbować określić pochodzenie futra dotykiem. Futro naturalne jest bardziej miękkie i delikatne. W większości przypadków sztuczne futro jest znacznie cięższe niż futro naturalne i ma mniejszy połysk.

• Warto dokładnie przestudiować etykietę, na której producent musi wskazać pochodzenie materiału, z którego produkt został wykonany. Jeśli nie ma etykiety, coś jest nie w porządku z produktem. Jeśli cena jest zauważalnie niższa niż innych produktów wykonanych z tego samego futra, jest to najpewniejszy znak, że futro jest sztuczne.

• Sztuczne futro łatwiej się marszczy. W końcu jego podstawą jest tkanina, która po zagnieceniu nie zawsze wraca do pierwotnego kształtu, jak naturalne futro. Zwróć uwagę na pomarszczone fałdy, zagniecenia itp. Im ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że futro jest sztuczne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top