• 17 czerwca 2024

Pewnie słyszałaś, że w pierwszej ciąży brzuszek rośnie wolniej niż w drugiej. Jest w tym trochę prawdy, ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy indywidualistami. Zazwyczaj kobieta zaczyna zauważalnie zaokrąglać się w drugim trymestrze ciąży. I to jest doskonały moment, aby zacząć kupować ubrania ciążowe.

Kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe

Około 4-5 miesiąca ciąży, a być może wcześniej zrozumiesz, że stare ubrania kompletnie nie są adekwatne do twojego stanu. Czasami już w pierwszym trymestrze, przyszła mama nie może „wcisnąć się” w swoje zwykłe ubrania. Najważniejsze, aby być świadomym, nie oszukiwać się i przestać nosić obcisłe, syntetyczne i obcisłe rzeczy. To czas, aby kupić spodnie ciążowe i inne elementy garderoby dla kobiet w ciąży.

Brak odpowiedniego „ciążowego” ubrania może powodować nie tylko dyskomfort, ale także występowanie szeregu chorób, czy zaostrzenia już istniejących dolegliwości. Głównym problemem jest dyskomfort podczas oddychania, poruszania się, a nawet siedzenia w jednym miejscu. Jeśli obszar talii jest mocno ściśnięty, krążenie limfy i krwi w ciele ulegnie spowolnieniu. Może to powodować mdłości, zawroty głowy, a nawet zakłócenie prawidłowego rytmu oddychania. Spodnie ciążowe nie tylko sprawią, że będzie ci wygodniej. Są też bezpieczniejsze dla twojego dziecka i ciebie.

Czy w ciąży można nosić obcisłe spodnie

Wiele kobiet w ciąży, nadal nosi ubrania wyszczuplające, takie jak obcisłe dżinsy, legginsy, kombinezony i obcisłą sukienkę. Na czas ciąży należy zapomnieć o wszystkich powyższych strojach. Szczególnie ważna jest wymiana garderoby we wczesnych miesiącach ciąży, ponieważ z powodu ciasnej odzieży zaburzony jest dopływ krwi do macicy, co negatywnie wpływa na powstawanie i rozwój płodu. Ciasne ubranie uniemożliwia dopływ tlenu i składników odżywczych do dziecka, co skutkuje niedotlenieniem. Ponadto mogą wystąpić przekrwienia żylne miednicy i kończyn dolnych. Dlatego wszystkim przyszłym matkom surowo zabrania się noszenia obcisłych spodni z niskim stanem. Spodnie ciążowe powinny mieć elastyczne talie i być wykonane z tkaniny, która rozciąga się i nie uciska brzucha. Zwróć uwagę na szwy: nie powinny wrzynać się w ciało, szczególnie w okolicy krocza.

Jak się ubierać w ciąży, żeby wyglądać szczuplej

Dobrze dobrany krój odzieży może znacząco zmienić twój wygląd, także w ciąży. Jeśli więc chcesz wydłużyć sylwetkę, wybierz spodnie ciążowe w pionowe linie cięcia i kolory. Pionowe elementy ozdobne sprawiają wrażenie ogólnego wydłużenia ku górze, optycznie wyszczuplając oraz sprawiając, że sylwetka jest wyższa i proporcjonalnie szczuplejsza.

Smukłości nadaje również dekolt odzieży w kształcie litery V. Optycznie wydłuża szyję oraz równoważy sylwetkę jako całość. Krój V jest często stosowany np. w T-shirtach. Jeśli chcesz wizualnie obniżyć sylwetkę, usuń nadmierne wydłużenie, a następnie wybierz t – shirt z poziomymi liniami. Ciemne kolory zmniejszają objętość, sprawiają, że sylwetka jest wyraźniejsza, zacieniają granice. Wybierz bogate odcienie ciemnych kolorów. Ciemne rzeczy o prostym kroju sprawiają, że kobieta w ciąży wygląda szczuplej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top