• 25 lipca 2024

Crocs to popularna marka lekkich piankowych butów znanych ze swojej wygody i ergonomii. Nazwa jest tłumaczona z angielskiego jako „krokodyle”. Buty te stały się kulturowym fenomenem. Noszą je dzieci i dorośli, studenci, celebryci i biznesmeni.

Jak sprawdzić, czy crocs są oryginalne

Zewnętrznie, zwłaszcza na zdjęciach, prawie niemożliwe jest odróżnienie markowych butów od podróbek. Istnieje jednak kilka niuansów, które zminimalizują ryzyko zakupu fałszywki.

Każda para butów Crocs jest oznaczona unikalnym kodem kreskowym. Porównaj identyfikator cyfrowy różnych modeli, jeśli mają ten sam kod kreskowy, jest to zdecydowanie podróbka. Modele dostępne są w limitowanej kolorystyce. Wejdź na oficjalną stronę marki i sprawdź paletę kolorów modelu, który ci się podoba. Oryginalne Crocs są zgodne z rozmiarem. Podróbki, zwłaszcza chińskie, często okazują się mniejsze niż rozmiar wskazany na podeszwie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając buty tego typu?

• W oryginałach możesz wygodnie chodzić przez cały dzień. Fałszywe Crocsy również mają tłoczone podeszwy, jednak ich ergonomia często nie odpowiada naturalnej budowie anatomicznej stopy. Niestety nie da się tego ustalić na podstawie zdjęć.

• Każda para jest oznaczona logo Duke na zewnętrznej stronie. Na oryginalnych butach jest to błyszczący i schludny guzik, a na podróbkach naklejka. Znak krokodyla wyraźnie pokazuje oboje oczu i sześć grzebieni na grzbiecie, czwarty od góry jest nieco większy od pozostałych, łapy z trzema palcami, jakby trzymają krawędź pudełka.

• Oryginalne Crocs sprzedawane są na plastikowym wieszaku, na którym również widnieje firmowe logo.

• Do butów dołączony jest komplet kilku (zwykle 5) prostokątnych naklejek wykonanych z grubej laminowanej tektury. Zawierają one dane - od wielkości i nazwy konkretnego modelu po informacje o materiale.

• Opatentowana pianka Croslite jest lekka, trwała i antypoślizgowa. Fałszywe Crocsy są wykonane ze zwykłej gumy.

• Każda para klasycznych Crocs ma 13 otworów przelotowych.

Kto produkuje crocsy

Buty zostały wynalezione w 2002 roku przez trzech przyjaciół Scotta Seamansa, Lyndona Hansona i George'a Bodbeckera Jr. Jako fani żeglarstwa podczas jednej z wypraw na Morze Karaibskie natknęli się na buty żeglarskie stworzone przez kanadyjską firmę Foam Creations. Ich cechą charakterystyczną był niezwykły materiał Croslite – „inteligentna” pianka, która potrafi przybrać kształt stopy użytkownika.

Przyjaciele zapragnęli ulepszyć buty. Seamans opracował projekt, Bodbeker szukał inwestorów, Hanson nadzorował produkcję. Pierwszym modelem marki Crocs był The Beach z teksturowaną podeszwą, która nie ślizga się na mokrym pokładzie. W 2003 roku do sprzedaży trafiły damskie buty o nazwie Nile. W 2004 Cros Inc. kupił kanadyjską firmę Foam Creations wraz z wyłącznymi prawami do technologii Croslite, a w 2006 roku przejął firmę Jibbitz, która wynalazła akcesoria butów Crocs.

Firma nie ma jeszcze 10 lat, a już sprzedała ponad 700 milionów par butów w 90 krajach, z przychodami przekraczającymi 1 miliard dolarów.

W jakim sklepie można kupić crocsy

Możesz kupić te buty w sklepach producenta. Jednak w takim przypadku, musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem butów do Polski. Dlatego dużo korzystniej jest kupować Crocs w sklepach partnerskich, tak internetowych, jak stacjonarnych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top