• 25 lipca 2024

Fryzura może jednakowo nas oszpecić, ale też podkreślić zalety twarzy, atuty i nawet wizualnie nas odmłodzić.

Czy fryzura naprawdę może zmienić Twój wygląd?

Nawet najsilniejsze włosy z wiekiem tracą objętość i grubość, zaczynają rosnąć wolniej i stają się cieńsze. A im dłuższe, tym bardziej uderza ich niedoskonałość. Jeśli chcesz, aby fryzura cię odmładzała, daj im odpocząć i przytnij je przynajmniej do długości ramion. Ta długość dobrze wygląda na prostych, falowanych i kręconych włosach i odwraca uwagę od problematycznych obszarów.

Idealne odmładzające fryzury dla 60 latek to modele z obciętą grzywką. Pozwalają wyglądać świeżo i dziewczęco oraz skupia uwagę na oczach. Jeśli grzywka jest odpowiednia, możesz zmniejszyć natężenie makijażu. Grzywka nie powinna być ani za krótka, ani za długa, idealna długość to włosy sięgające do brwi. Aby grzywka była prosta, stylizuj ją płaską szczotką, a jeśli chcesz dodać jej objętości, użyj okrągłej szczotki do zwijania suchych włosów.

Jaki kolor włosów odmładza po 60 roku życie?

Z wiekiem zmienia się nie tylko kolor naszych włosów, ale także ich struktura. Dlatego stylizacje, które były odpowiednie w wieku 30 lat, mogą nie być właściwe w starszym wieku. Przede wszystkim, jeśli chcesz uzyskać odmładzające fryzury dla 60 latek, skontaktuj się z profesjonalnym fryzjerem i stylistką.

Po 60. roku życia większość kobiet ma ponad 50 proc. siwych włosów. Jasny odcień pozwoli „zlać się” z siwymi włosami i będzie mniej zauważalny w miarę ich odrastania. Jeśli jesteś brunetką, nadal wybieraj jaśniejszy kolor, nawet jeśli wydaje się to sprzeczne z intuicją. Ponieważ jeśli pofarbujesz włosy na ciemny kolor, te siwe włosy będą się wyróżniać i wkrótce będziesz musiała ponownie je zafarbować. Dodatkowo zbyt ciemny odcień może sprawić, że będziesz wyglądać starzej i uwypuklić oznaki starzenia na skórze.

Wraz z wiekiem pigmentacja skóry staje się coraz mniejsza, dlatego warto wybierać barwniki z pigmentem neutralnym lub ciepłym – te kolory nadadzą włosom promienny, żywy wygląd. Wybierz barwnik, który jest jeden lub dwa odcienie jaśniejszy od twojego naturalnego koloru. To ukryje siwe włosy i wizualnie cię odmłodzi. Wypróbuj kombinację różnych odcieni lub balejażu Ta technika malowania pozwoli harmonijnie połączyć kolor z siwymi włosami i nie wymaga specjalnej pielęgnacji nawet po odrośnięciu odrostów.

Odmładzająca fryzura dla 60-latki

Skąd mam wiedzieć, jaka fryzura mi pasuje?

Wybór odpowiedniej fryzury to odpowiedzialna sprawa. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, choć trochę zrozumieć trendy oraz chcieć u zmienić siebie i swój wizerunek. Odmładzające fryzury dla 60 latek tworzy się na bazie:

  • Według typu twarzy.
  • W zależności od budowy i grubości włosów.
  • W zależności od budowy ciała, wzrostu i rysów twarzy.

Trzeba określić kształt swojej twarzy, a następnie wybrać pasującą do niej fryzurę. Łatwo to ustalić: weź lustro i flamaster. Spójrz w lustro i za pomocą pisaka obrysuj kontur swojej twarzy. Porównaj swój zarys ze wskazówkami fryzjerów i stylistów. Ważny jest także kolor, struktura włosa, wzrost i inne parametry. Na przykład ciemne kolory zwężają twarz, jasne natomiast ją poszerzają. Grube włosy nadają się do wielu stylizacji, ale cienkie włosy pasują jedynie do obszernych fryzur.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top