• 22 maja 2024

Sztuka tatuowania stała się dziś tak powszechna, że różnorodność samych tatuaży jest dziś olbrzymia. Od tradycyjnych po portrety, czerń, geometryczne kształty, symbole. Co wybrać na swój pierwszy tatuaż?

Co na pierwszy tatuaż?

Oczywiście jednym z głównych rodzajów są tatuaże tradycyjne. Tatuaże w stylu starej szkoły można łatwo odróżnić: zawsze mają gruby, bogaty kontur, cienie warunkowe i gęste cieniowanie. Co ważne i co przyciąga klientów, „tradycyjne tatuaże” wyglądają fajnie i stylowo. Oldschoolowe projekty tatuaży są niezwykle wszechstronne, wyglądają harmonijnie i łatwo dopasowują się do każdej części ciała.

Nowoczesną odpowiedzią na oldschool jest styl niekonwencjonalny. W przeciwieństwie do klasyki, w stylu nowej szkoły dominują jasne kolory, ale sama stylizacja i tematyka bardzo się zmieniły. W nowej szkole nie ma granic w obrębie fabuły, często dominuje abstrakcja i humor, a także nawarstwianie się tatuaży ze szczegółami.

Tatuaż damski tego typu to ostre, twarde i wyraźne kontury. Tatuaż przyciąga wzrok, a jego kontury mają wyraźny i bogaty zarys, a puste przestrzenie na ciele nie są wypełnione. Głównymi tematami stylu są kobiece twarze, ptaki, czaszki, krzyże, ogień, sztylety, anioły i róże. Często można też spotkać jasne elementy graffiti czy komiksy.

Realizm jako styl tatuażu charakteryzuje się dużą szczegółowością, umiejętnym opracowaniem cieni, objętości i świateł. Nie ma tu ograniczeń tematycznych, ale najczęściej Instagramy realistów pełne są tatuaży z dziewczynami, zwierzętami i kwiatami. Realizm kocha skalę, dlatego ten styl jest często stosowany w przypadku pleców, tułowia, a nawet obiektów w pełnej skali, które zajmują prawie całą powierzchnię ciała użytkownika. Zaskakiwanie i szokowanie to główny cel tatuaży realistycznych.

Kobieta z tatuażami

Jaki tatuaż symbolizuje pewność siebie?

Niektórzy uważają, że tatuaż musi coś znaczyć. Nie zawsze tak jest. Czasami wykonujemy tatuaż damski, tylko dlatego, że spodobał nam się dany wzór czy symbol. Są jednak tatuaże, które symbolizują pewność siebie.

Przed wykonaniem tatuażu, zwłaszcza jeśli jest to wzór lub znak znaleziony w Internecie, najlepiej szczegółowo przestudiować jego pochodzenie. Z reguły artyści tatuażu są dobrze zorientowani w symbolice i to od nich możesz uzyskać poradę w zakresie symboliki danego tatuażu.

Szczególnie popularne, jeśli chodzi o tatuaże symboliczne, są japońskie tatuaże. Mają bogatą historię i często nawiązują do tradycji Yakuzy. Jednak kryminalna przeszłość nie przeszkodziła temu stylowi stać się kultowym i podbić serca ludzi na całym świecie. Obecnie jasne i duże japońskie tatuaże można zobaczyć nie tylko na ciałach Yakuzy, ale także u wielu wielbicieli tatuażu.

Najczęściej japońskie tatuaże to smoki, karpie, sakura, obrazy wody i wiele innych przedmiotów, które mają swoją własną symbolikę. Osobną kwestią są tatuaże w stylu blackwork. Jak sama nazwa wskazuje, w stylu tatuażu blackwork nie ma miejsca na kolory inne niż czarny. Poza tym w blackworku liczy się skala i gęstość aplikacji, dlatego nie każdy czarny tatuaż można nazwać blackworkiem. A ten styl tatuażu wybierają odważni ludzie, którzy kochają minimalizm i symbolikę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top