Śluby cywilne mają mniej uroczystą oprawę niż kościelne, nie oznacza to jednak, że Twoja stylizacja nie może być wyjątkowa, na uroczystość odbywającą się w urzędzie wcale nie musisz ubierać się skromnie. Do wyboru masz mnóstwo różnorodnych strojów, zarówno tych bardziej casualowych, jak i formalnych. Możesz zdecydować się na suknię i to praktycznie w każdym kolorze, ale możesz też wybrać gustowną garsonkę albo damski garnitur – to, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie.
Na ślubie cywilnym możesz wyglądać pięknie i elegancko, decydując się na suknię, do wyboru masz wiele możliwości, możesz wybierać między sukienkami w różnych krojach i fasonach. Na ślub cywilny odpowiednie są sukienki każdej długości – odpowiedni będzie zarówno model, mini, midi, jak i maxi. To, na jaką ostatecznie się zdecydujesz zależy tylko od tego, w której czujesz się najlepiej. Wybierając fason i krój sukienki na ślub cywilny, pamiętaj o tym, aby była ona dopasowana do Twojej figury. Jeśli masz figurę jabłka, korzystnie będziesz wyglądała w sukniach opartych na kształcie litery A. Suknie w kształcie tej litery oraz rozszerzające się od linii bioder princessy są bardziej odpowiednie dla figury gruszka. Praktycznie dla każdej figury odpowiednie są sukienki koktajlowe. Jeśli chodzi i kolor sukni ślubnej, to śmiało możesz wybrać białą – Twoja ślubna kreacja może, ale nie musisz być śnieżnobiała, możesz wybrać również model w kolorze écru albo kości słoniowej. Biała suknia na ślub cywilny to tylko jedna z propozycji, do wyboru masz także modele w kolorach pastelowych – w błękitnej czy brzoskwiniowej sukni będzie Ci do twarzy, gdy jesteś blondynką. Na własny ślub cywilny możesz założyć także złotą, srebrną albo szarą sukienkę. Jeśli jesteś odważna i chcesz pokazać swój indywidualny styl, wybierz sukienki na ślub cywilny w zdecydowanym, mocnym kolorze, na przykład czerwoną, grafitową, kobaltową.
Planując ślub cywilny, musisz pamiętać o czekających Was formalnościach, nie są one tak rozbudowane, jak w przypadku ślubu kościelnego, musicie jednak zebrać pewne dokumenty i spełnić wymogi formalne. Na ślubnym kobiercu mogą stanąć w Polsce jedynie osoby pełnoletnie (jeśli jesteś kobietą i masz szesnaście lat, zgodę na zawarcie przez Ciebie związku małżeńskiego może wyrazić sąd). Ślub może zostać udzielony tylko osobom stanu wolnego, które nie są ze sobą spokrewnione lub spowinowacone w linii prostej, również osoby całkowicie ubezwłasnowolnione oraz pozostające w stosunku przysposobienia nie mogą zawrzeć ślubu. Wybierając się do urzędu stanu cywilnego w celu ustalenie daty i godziny uroczystości, musicie zabrać ze sobą skrócone akty urodzenia oraz ważne dowody osobiste. W trakcie spotkania z urzędnikiem będziecie musieli złożyć pisemne oświadczenie o braku okoliczności, które są przeszkodą w zawarciu małżeństwa oraz o tym, jakie nazwisko po ślubie będziecie nosić oraz Wasze dzieci. Sporządzenia aktu małżeństwa kosztuje osiemdziesiąt cztery złote.
Komentarze (0)