• 17 czerwca 2024

Każdy wie, czym jest basen i jak przydatny jest dla dzieci i dorosłych. Ale nie wszyscy wiedzą, czym jest suchy basen, ani jakie są jego zalety.

Jakie piłki do suchego basenu

Suchy basen to rodzaj „pojemnika” o miękkich, grubych ściankach, wypełniony kolorowymi, jasnymi plastikowymi kulkami, pustymi w środku. Liczba piłek może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy, wszystko zależy od tego, jak duży jest basen z kulkami dla dzieci. W takim suchym basenie można nurkować, skakać, chować głowę pod masą piłek i bawić się w różne zabawy. Z pewnością widzieliście, jak takie suche baseny przyciągają uwagę dzieci w dużych centrach handlowych w pokojach dziecięcych lub centrach rodzinnej rozrywki.

Pierwsze suche baseny pojawiły się w USA i służyły wyłącznie celom rozrywkowym. Wkrótce nowym produktem zainteresowali się lekarze i psycholodzy dziecięcy, zwracając uwagę na pozytywny wpływ suchych basenów na dzieci.

Czy warto kupić basen z kulkami?

Taki suchy basen z kulkami dla dzieci ma wiele zalet:

  • Efekt masażu. Za każdym razem, zanurzając się w masę piłek, dziecko doświadcza punktowego nacisku piłek na skórę. Masaż ten tonizuje mięśnie i łagodzi napięcie.
  • Niesamowite kształty. Rodzicom wydaje się, że w kolorowych kulkach nie ma nic niezwykłego, tymczasem dzieci bawiąc się, poznają kolory i kształty przedmiotów. Suche baseny są aktywnie wykorzystywane w placówkach przedszkolnych, a nauczyciele uważają je za pomocne w nauczaniu dzieci.
  • Trening mięśni. Aby zakopać się w masie piłek głębokiego basenu lub spróbować biegać, dziecko będzie musiało włożyć w to wiele wysiłku, co będzie doskonałym treningiem wszystkich grup mięśni. A co najważniejsze, basen z kulkami dla dzieci jest całkowicie bezpieczny!
  • Wrażenia dotykowe. Ruch w „falach” suchego basenu powoduje różnorodne doznania dotykowe i daje przyjemne doznania fizyczne. Zabawy w suchych basenach sprzyjają relaksowi i odprężeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Basen z kulkami dla dzieci

Co daje dziecku basen z kulkami?

Suchy basen można zainstalować w przedszkolu, na działce za miastem lub w zwykłym mieszkaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar, kształt i liczbę kulek. Dzieci mogą godzinami bawić się w masę różnokolorowych piłek i nie potrzebują stałego nadzoru, gdyż zabawy w suchym basenie są całkowicie bezpieczne.

Do pokoju małego dziecka można kupić mały i składany basen z kilkoma piłkami i torbą do przenoszenia. Zawsze możesz go złożyć i w razie potrzeby odłożyć lub zabrać ze sobą na zewnątrz. Jeśli w twoim domu zawsze jest dużo dzieci, możesz zdecydować się na duży basen. Dzieci będą mogły bawić się ze sobą. Zwróć uwagę na jakość materiałów. Kule i dno basenu powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Domowe suche baseny mogą być:

  • Nadmuchiwane (ściany, a czasami cały basen z dnem i dachem – składają się po spuszczeniu powietrza).
  • Istnieją suche baseny bezramowe (miękka pianka).
  • Suche baseny z lekką ramą (rama z lekkiego metalu, lekka miękka wyściełana, lekka taśma lub rama falista wykonana z różnych materiałów).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top