• 7 listopada 2024

Czy Twój mąż to maminsynek, który nadal nie potrafi podejmować decyzji bez konsultacji z matką? Czy teściowa nadal uważa swoje dziecko za dziecko, więc stara się je wychować? W takim razie na pewno zainteresuje cię to, co robić i jak żyć z maminsynkiem?

Jak żyć z maminsynkiem?

Jak spróbować wychować go na dorosłego mężczyznę? Jednocześnie nie zepsuć relacji ani z teściową, ani z mężem? Przyjrzymy się również znakom, które wskazują, że masz do czynienia z maminsynkiem?

Pamiętajcie, że w konfrontacji teściowa z synową, to matka jest w lepszej sytuacji. Dlatego, jeśli twój mąż to maminsynek, lepiej, jeśli w sytuacjach konfliktowych żona podkreśla, że szanuje teściową, ale jednocześnie nie podoba jej się sposób, w jaki zachowuje się w tej sytuacji jej mąż. Nie mów mu w kółko tego samego. Na przykład, jeśli coś krytykujesz lub okazujesz niezadowolenie, to jednocześnie musisz znaleźć coś, za co możesz się pochwalić. Unikaj kontrastu – dobrej matki i złej żony. Kiedy w twoim domu jest maminsynek, unikaj nieustannej krytyki. Nie przejmuj też na siebie wszystkich obowiązków domowych. To częsty błąd popełniany przez większość kobiet. Bo chcąc otoczyć mężczyznę troską, miłością i ciepłem, aby nie uciekł. Jednocześnie w ten sposób kobiety zachęcają go, aby nic nie robił.

Naucz się chwalić mężczyznę przed innymi ludźmi. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ uwielbiają słowa zachęty. Wydawałoby się, że to taka prosta rzecz, a jednak radykalnie zmienia jakość relacji. Uczyń teściową nie rywalką, ale sojusznikiem. Niech pozostanie przekonana, że nadal jest kobietą nr 1 w życiu swojego chłopca. Jednocześnie poproś teściową, aby w miarę możliwości chwaliła syna za niezależnie podejmowane decyzje.

Przyjrzyj się swojej teściowej, jak namawia syna do czegoś, za co go chwali, jak z nim rozmawia i rób to samo. Jednocześnie pamiętaj, że w przypadku maminsynka zasada „wybijania klina klinem” nie działa.

Maminsynek

Kiedy mężczyzna wycofuje się ze związku?

Maminsynek bardzo źle reaguje na wszelką krytykę. Jeśli postawisz tylko na konfrontacje, istnieje ryzyko, że będzie próbował uciec. Dlatego spróbuj oderwać współmałżonka od spódnicy matki, ale unikaj wyłącznie negatywnej narracji.

To mężczyźni, którym matki od dzieciństwa zastępowały cały świat. Następnie, dorastając, ci mężczyźni żyją kosztem kobiety, która odgrywa rolę jego matki. Dlatego musisz powoli wyprowadzać go z roli, do której jest od lat przyzwyczajony.

Czy maminsynek może się zmienić?

Każdy z nas może zmienić swoje przyzwyczajenia i zachowanie. Kwestią osobną jest dobór odpowiedniej taktyki i wzorców zachowania. W przypadku maminsynka jego zachowanie jest wywołane długotrwałym postępowaniem matki, a wzorce osobowe są tu trwale ustalone. Dlatego decydując się na zmianę jego postępowania, musisz być przygotowana na długą i trudną pracę. Proces ten na pewno nie będzie błyskawiczny, a w trakcie mogą pojawić się zachowania i momenty, kiedy będziesz bliska rezygnacji z walki o ten związek. Dlatego zastanów się, czy na pewno chcesz się podjąć tej pracy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top