• 17 czerwca 2024

W wyprawce dla niemowlaka muszą znaleźć się nie tylko ubranka, ale także różnego rodzaju akcesoria. Do tych, których nie można zabraknąć zalicza się wanienka dla niemowlaka. Wanienki występują w rynkowej ofercie w różnych wariantach, wybranie tej, które spełni Twoje wszystkie wymagania, a przede wszystkim pozwoli Ci bezpiecznie i wygodnie wykąpać malucha, nie powinno Ci sprawić żadnych problemów. To, na jaki model wanienki się zdecydujesz, zależy także od tego, czy będziesz dziecko kąpać w pokoju, czy w łazience.

Czy wanienka jest potrzebna?

Wanienki dla niemowlaka należą do najbardziej popularnych akcesoriów do kąpania maluchów. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż są one zaprojektowane w taki sposób, aby kąpiel maluchów była bezpieczna – w wanience możesz dziecko kąpać nie tylko w pozycji leżącej, ale także półsiedzącej i siedzącej. W sprzedaży dostępne są tradycyjne wanienki plastikowe oraz nadmuchiwane. Te ostatnie świetnie sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, w których często brakuje miejsca do przechowywania. Sprawdzą się także na wyjazdach. Tradycyjną wanienkę możesz ustawić na stoliku lub podłodze, ale możesz do niej dokupić specjalny stojak. Wśród wanienek dla niemowlaków znajdziesz również modele, które mogą być montowane na wannie. Niemowlaka można dzisiaj myć nie tylko w wanience, jakiś czas temu pojawiły się w naszym kraju specjalne wiaderka do kąpieli – malucha można w nich myć wyłącznie w pozycji siedzącej. Wiaderka do kąpieli mają antypoślizgowe dno, na ogół są wykonane z przezroczystego, wysokogatunkowe tworzywa sztucznego.

Wanienka dla niemowlaka

Jakie rozmiar wanienki kupić?

Tradycyjna, plastikowa wanienka dla niemowlaka jest dostępna w dwóch rozmiarach, do wyboru są takie, które mają osiemdziesiąt albo sto centymetrów długości. Te pierwsze zajmują mniej miejsca, są więc łatwiejsze w przechowywaniu. Z drugiej jednak strony maluch znacznie szybciej z niej wyrośnie. Oczywiście to, jak długo dziecko będzie mogło z wanienki korzystać jest kwestią indywidualną – wszystko bowiem zależy od tego, jak szybko dany maluch rośnie. Z reguły w wanienkach, które mają osiemdziesiąt centymetrów długości można kąpać dziecko do ukończenia przez nie szóstego roku życia. Wanienka dla niemowlaka, która ma sto centymetrów długości może służyć nawet do drugich urodzin dziecka. Wielu rodziców decyduje się zamienić wanienkę dla niemowlaka na „dorosłą” wannę w chwili, gdy ich pociecha potrafi samodzielnie siedzieć – prawidłowo rozwijające się dzieci siedzą pewnie około siódmego miesiąca życia. Niezależnie od tego, w jakiej wannie będziesz kąpać swoje dziecko, musisz zadbać o jego bezpieczeństwo. Doskonale sprawdzi się mata antypoślizgowa, którą możesz wykorzystać zarówno wanience, jak i dużej wannie. Do podłoża mocuje się je przy pomocy przyssawek, dzięki czemu ryzyko poślizgnięcia się dziecka albo przewrócenia jest ograniczone do minimum. Maty dostępne są w różnych wielkościach, kolorach i kształtach. Do kąpieli w dużej wannie możesz wykorzystać także krzesełko kąpielowe o antypoślizgowej powierzchni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top