Tęsknota za inną osobą jest oznaką współczucia. Im więcej o kimś myślisz, tym więcej miejsca zajmuje w twoim życiu. Jednak w przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni wolą ukrywać swoje uczucia.
Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz wiedzieć na pewno, że twój mężczyzna za tobą tęskni, ale jest zbyt nieśmiały, by to przyznać. Pierwszym sygnałem jest to, że choć teoretycznie nienawidzi rozmawiać przez telefon, ale i tak do ciebie dzwoni. To klasyczna tęsknota męska. Zawsze ma o czym rozmawiać. Nie szuka wymówek i jest gotowy wykręcić twój numer w każdej wolnej chwili, nawet jeśli ma napięty grafik. Stara się poruszać każdy temat, niezależnie od tego, czy jest to wymiana opinii na temat ostatnio przeczytanej książki, dyskusja o niedawno kupionej sukience, czy o rasie psa, którą chcesz mieć.
Tęsknota objawia się też tym, że mężczyzna nie znika na kilka dni, żeby wzbudzić twoje zainteresowanie. Ważne jest dla niego prowadzenie dialogu. Sieci społecznościowe można traktować różnie, ale ich roli w tworzeniu silnych relacji nie można lekceważyć. Mężczyźni kochają oczami, a najlepszym sposobem na przypomnienie mu, że nadal jesteś urocza i piękna, jest wysłanie swojego zdjęcia.
Każdy mężczyzna ma swój własny sposób wyrażania współczucia i troski, ale absolutnie każdy chce być superbohaterem. Jeśli poskarżyłaś się mu, że zapomniałaś zjeść lunchu, a on pojawił się w drzwiach twojego biura z kawą i rogalikami, to świadczy o jego pomysłowości i miłości. W takim przypadku to nie tylko tęsknota, ale najprawdziwsza miłość.
Kochający mężczyzna opowiada ci o wspólnych planach. Zależy mu, aby upewnić się, że jesteś zachwycona jego pomysłem, dlatego jest gotów dołożyć wszelkich starań, aby wasza randka była niezapomniana. Jeśli kieruje nim tęsknota, chce, żebyś była częścią jego życia.
Wielu z nas zna uczucie tęsknoty za innymi ludźmi - bliskimi, przyjaciółmi, kochankami. Dlaczego w ogóle za kimś tęsknimy? I jak długo to może trwać?
Zwykle tęsknimy za przeżyciami, wrażeniami, wspomnieniami związanymi z tą lub inną osobą. Naukowcy uważają, że wiele uczuć pochodzi z układu limbicznego mózgu. Na przykład zakochanie się jest związane z prążkowiem brzusznym, które jest częściej określane jako „ośrodek nagrody”. Obszar ten jest aktywowany podczas orgazmu, jedzenia pysznego jedzenia i wszystkiego, co sprawia człowiekowi przyjemność. Ponadto w mózgu znajduje się obszar zwany korą somatosensoryczną. Niedawno brytyjscy naukowcy za pomocą tomografii komputerowej odkryli, że dotyk innych osób powoduje potężne wybuchy aktywności w tej części mózgu. Co więcej, wybuchy były tym silniejsze, im lepiej znamy daną osobę. Zatem tęsknota to nic innego, niż potrzeba organizmu i chęć odczuwania danych doznań.
Według naukowców, z punktu widzenia fizjologii mózgu, po prostu potrzebujemy czyjegoś udziału. Eksperymenty kliniczne pokazują, że samotność wywołuje stres. Samotność jest obciążeniem dla mózgu i ciała. Powoduje to niepokój, zamęt w myślach i uczuciach (z powodu hormonów stresu) oraz osłabia układ odpornościowy. W izolacji ludzie stają się smutni i chorzy. Jeden dotyk kogoś bliskiego i godnego zaufania łagodzi smutek. Jest to konsekwencją działania neuroprzekaźników – oksytocyny i opioidów – uwalnianych w chwilach tkliwości.
Komentarze (0)